Bitcoin Daha Fazla Zirvede Tutunamadı!

Bitcoin Daha Fazla Zirvede Tutunamadı!

ABONE OL
6 Mayıs 2021 23:20
Bitcoin Daha Fazla Zirvede Tutunamadı!
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Dünyanın en büyük kripto parası olarak bilinen Bitcoin son zamanlarda yaşamış olduğu dalgalanmalar ile yatırımcılarını endişelendirmeye ve kafalarını karıştırmaya devam ediyor. Bitcoin son zamanlarda yatırımcılarını uğratmış olduğu zararlarla gündeme gelmeye başladı. Yıl boyunca hızlı bir tırmanış yaşaması büyük oranda heyecana neden olmuştu. Ancak yaşanan yükseliş sonrasında zirvede daha fazla kalamadığı için yine hızlı bir düşüş sonrasında dibe çakıldığı belirlendi.


Yapılan değerlendirmeler sonrasında Bitcoin 20 Nisan tarihinde 56 bin dolar seviyelerine kadar çıkmıştı. Ancak bugüne bakıldığı zaman yatırımcıları için güzel bir gün olmadığı belirlendi. Yüzde 10 oranında meydana gelen değer kaybı sonrasında Bitcoin şimdilerde 48.980 dolar bandının daha altında işlem görmeye devam ediyor. Yaşanan bu düşüş son birkaç aylık dönem içerisinde yaşanan en büyük düşüş olarak ifade ediliyor.

Bitcoin Fiyatlarında Son Durum Ne?

Bitcoin fiyatlarında meydana gelen düşüş sonrasında piyasa değerinde de ciddi bir azalmanın meydana geldiği belirlendi. Piyasa değeri bu süreçte 1 milyon 184 binden 916,5 bin dolara kadar düşmüş oldu. Bitcoin piyasasında meydana gelen düşüş sonrasında değerinin yüzde 51.45 dolara kadar gerilemiş olduğu belirlendi.

Bitcoin piyasasında meydana gelen bu düşüş aynı zamanda alt coinleri de etkiledi. Bir süredir yükseliş eğiliminde olan alt coinler hızla düşmeye başladılar. Bu süreçte Türkiye’de kripto para ile ödeme yapma işlemlerinin yasaklanmasının da etkili olabileceği ifade edildi.


Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram gurubumuzu ve Twitter hesabımızı, haberlere hızlı ulaşmak için Google News adresimizi hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı analizler ve yorumları takip etmeye hemen başlayın!


× Sorumluluk Reddi

Sitemizde yayınlanan her içerik, iyi niyet çerçevesinde kaleme alınmıştır ve genel manada bilgi vermek amacıyla yazılmaktadır. Sitemizden edindiği bilgiler ışığında, okuyucunun yaptığı her hamle, çok net bir şekilde kendi riskidir ve siteyle bir ilgisi yoktur.

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.
AKTÜEL ÜRÜNLER UYGULAMASI Hemen Ücretsiz İndir