Bitcoin Belirsizliğe Karşı Direnmeye Devam Ediyor

Bitcoin Belirsizliğe Karşı Direnmeye Devam Ediyor

ABONE OL
26 Mart 2021 16:57
Bitcoin Belirsizliğe Karşı Direnmeye Devam Ediyor
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Bitcoin fiyatlarında belirsizlik hala devam ediyor. Hafta başında Bitcoin yükselişle başlamıştı. Haftanın başında Bitcoin fiyatı 57.000 dolar civarına kadar çıktı. Ancak sonrasında yeniden dalgalanmalarla birlikte düşüşe geçtiği görüldü. Düşüşe geçmesinin altında yatan sebepler arasında ise FED Başkanı tarafından kripto paralar hakkında yapılan ortaya atılan çeşitli spekülatif iddialarının ardından hız kazandığı belirtildi.


Bitcoin geçtiğimiz günlerde Elon Musk tarafından yapılan açıklamanın ardından yeniden yükselişe geçmişti. Bitcoinle birlikte yeni dönemde Tesla alım işlemleri yapılabilecek. Bu açıklamanın ardından biraz değer kaybeden Bitcoin yeniden bir hareketlilik içerisine girdi ve sonucunda yükselişe geçti.

Bitcoin Fiyatları Hala Belirsiz Görünüyor

Analistler tarafından yapılan değerlendirmeler sonrasında yatırımcıların Bitcoin’e olan bakışlarının değiştiği belirtildi. Yatırımcıların bu belirsizlik ortamı içerisinde karlarını realize etmeye başladıkları ortaya çıktı. Bu durumda yatırımcıların hareketlerine bakarak Bitcoin’in düşüş trendi içerisine girdiği belirtildi. Bugün gerçekleşen alımlar sonrasında Tekrar yükselişe geçip geçmeyeceği merak konusu oldu ancak henüz analistler tarafından yapılan değerlendirmeler sonrasında henüz bu durumu konuşmak için erken olduğu belirtildi.Son bir günlük süreç içerisinde piyasa değerine bakıldığı zaman 100 kripto paranın yüzde 88’lik kısmının dolar bazlı olarak düşünüldüğü zaman değer kazandığı belirtildi. Bu yükselişin devam edip etmeyeceği piyasadaki belirsizlik içerisinde merak konusu oldu.En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.