DOLAR

%
EURO

%
ALTIN(gr)

460,35

1,36%%
BİST 100

1.408,14

0.03%

Biden 1,9 Trilyon Dolarlık Yardım Paketini İmzaladı

ABD Başkanı Joe Biden 1.9 trilyon dolarlık yardım paketini imzaladı.

ABONE OL
28 Mart 2021 17:40
0

BEĞENDİM

ABONE OL

ABD başkanı Joe Biden, geçtiğimiz günlerde oylaması yapılıp kongreden geçen 1,9 trilyon dolarlık yardım paketini onaylayan imzayı attı.


Biden, yardım paketini imzalamadan önce yaptığı konuşmada, yardım paketinin ABD‘nin birçok eyaletinde kabul gördüğünü ve olumlu karşılandığını söyledi. Ulusa sesleniş konuşması yapacağını belirten Biden, “Onaylanan bu yardım paketi, ülkemizin bel kemiğini yeniden inşa etmeli ve bu ülkeyi meydana getiren kişilere savaşmaları için bir şanş vermeyi amaçlıyoruz.” dedi. Ardından teşvik ve yardım paketini imzaladı.

Senato Hafta Sonu Mesaisinde Onaylamıştı

ABD‘de uzun süredir gündemden düşmeyen yardım ve teşvik paketi 27 Şubat’ta Temsilciler Meclisi’nde kabul edilmişti.Yapılan uzun görüşmelerden sonra 6 Mart’ta senato tarafından da onayladı. Daha önce devreye alınan “uzlaşma” olarak adlandırılan yasal düzenleme ile Cumhuriyetçilerin desteği olmadan teşvik paketi Senato‘dan geçti. Tasarı üzerinde gerekli düzenlemeler yapıldıktan sonra, tekrar Temsilciler Meclisi’ne gönderildi. Temsilciler Meclisi 10 Mart’ta tasarıyı onaylayarak, ABD başkanı Biden’ın onayına gönderdi.

Teşvik Paketinde Neler Var?

Bu teşvik paketi COVID-19‘un ekonomik olarak etkilerine karşı üzerinde çalışılan en büyük teşvik paketi olma özelliğini taşıyor. Teşvik ve yardım paketinin içerisinde doğrudan nakit yardımlarının yanı sıra, işsizlik yardımları, eyalet ve yerel yönetimlerin desteklenmesi ve COVID-19 aşı dağıtımına yönelik düzenlemeleri yer almaktadır.

Bu paket kapsamında, yılda 75 bin dolardan az kazanan kişilere 1400 dolar nakit yardımı sağlanması öngörülüyor. 14 Mart’ta süresi dolacak işsizlik yardımlarının süresi 6 Eylül’e kadar uzarken, haftalık olarak 300 dolar işsizlik yardımı yapılması planlanıyor.

Eyalet ve yerel yönetimler için ise 350 milyar dolar kaynak ayrıldığı belirtildi. Ayrıca COVID-19 testi, aşı dağıtımı, kira yardımı ve okullar içinde destekler bulunuyor.

Eko Ayrıntı

Eko Ayrıntı

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.