BES’le gençlere büyük ve ucuz birikim imkanı sunuluyor

BES’le gençlere büyük ve ucuz birikim imkanı sunuluyor

ABONE OL
15 Nisan 2021 21:56
BES’le gençlere büyük ve ucuz birikim imkanı sunuluyor
0

BEĞENDİM

ABONE OL

BES sistemi ilk ortaya atıldığı zaman çeşitli kafa karışıklıklarına neden olmuştu. Bu süreç içerisinde BES sisteminde çeşitli değişiklikler meydana geldi. Bu değişimlerle birlikte gençlerin tasarruf ve birikim için yönlendirilmeleri planlanıyor. Bireysel Emeklilik Sistemi’nin geçmişi yaklaşık 20 yıl olarak açıklanmıştı. Yaklaşık olarak 12 milyon kişilik bir katılımcının olduğu belirtildi.


Birikim sistemine giriş yapan kişilerin ciddi gelirler elde ettiği ortaya çıkmıştı. Sistemin getirisi düşünüldüğü zaman yüzde 27 oranında bir getirisinin olduğu belirtildi. Enflasyon ile karşılaştırması yapıldığı zaman enflasyona karşı iki katı büyüklüğünde bir performansın bulunması da oldukça dikkat çeken ayrıntılar arasında yer alıyor. Son birkaç yıllık BES birikimlerine ve tasarruflarına bakıldığı zaman katılımcıların son derece tatmin oldukları da belirlendi.

Gençler Uzun Vadede Kazanacaklar

Geçtiğimiz günlerde BES sistemi 18 yaş altı için yeniden düzenlenmişti. Şimdilerde gençlerin yarının yaşlıları olacağı düşünüldüğü zaman sosyal güvenliğinin sağlanması ve geleceklerinin garantisi olması açısından oldukça önemli olduğu belirtildi.

40’lı yaşlardaki kişilere göre emeklilik için birikim yapmaya başlayan gençlerin maliyetinin daha az olacağı ve sonrasında da daha kazançlı olabilecekleri ifade edildi. Yaşlanan nüfus ile birlikte 18 yaş altının BES sistemine girmesi kendi gelecekleri için büyük önem taşıdıkları belirtildi.


Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram gurubumuzu ve Twitter hesabımızı, haberlere hızlı ulaşmak için Google News adresimizi hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı analizler ve yorumları takip etmeye hemen başlayın!


× Sorumluluk Reddi

Sitemizde yayınlanan her içerik, iyi niyet çerçevesinde kaleme alınmıştır ve genel manada bilgi vermek amacıyla yazılmaktadır. Sitemizden edindiği bilgiler ışığında, okuyucunun yaptığı her hamle, çok net bir şekilde kendi riskidir ve siteyle bir ilgisi yoktur.

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.