Başka şehirden ikinci el araç alacaklara önemli uyarı!

Başka şehirden ikinci el araç alacaklara önemli uyarı!

ABONE OL
9 Nisan 2021 10:49
Başka şehirden ikinci el araç alacaklara önemli uyarı!
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Havaların ısınması ile birlikte ikinci el otomobil pazarında gözle görülür bir hareketliliğin yaşanması bekleniyor. Pandemi nedeniyle uzun zamandır ikinci el oto pazarında ciddi sıkıntılar meydana gelmişti. Bununla birlikte salgın araçların değerinin birden iki katına çıkmasına neden olmuştu. Bunun ardından konu hakkında başka şehre ikinci el otomobil almak için gidecekler için uyarı yapıldı.


İkinci el otomobil alımında pek çok vatandaşın çeşitli nedenlerden dolayı mağduriyet yaşadığı belirlendi. Bu durumda ekspertiz raporlarının sürecin anlaşılması için son derece önemli olduğu ve bu adımın kesinlikle atlanmaması gerektiği ifade edildi.

Araç Almadan Önce Bilgi Alınmalı!

İkinci el araç almak ciddi riskleri de bünyesinde barındırdığı için öncesinde mutlaka başka şehre gitmeden önce araç hakkında detaylı bir ön bilginin alınması gerektiği uzmanlar tarafından dile getiriliyor. Vatandaş çoğu zaman hasarsız olduğunu düşünerek başka şehre gittiği bu süreçte farklı sürprizlerle karşılaşabiliyorlar. Her iki tarafında memnun bir şekilde alışveriş yapmaları ve kandırmadan ticaret gerçekleştirmeleri için aracın ekspertiz tarafından tarafsız bir şekilde incelenmesi gerekmektedir. Bu rapor sonucunda fiyatın belirlenmesi halinde ticaretten zarar görme olasılığının da en az seviyeye indirilebileceği belirtildi.

İkinci el araç alırken, özellikle başka bir şehre araç almak için gidecek olan vatandaşın yeni sürprizlerle karşılaşmamaları için ön bilgi almaları ve öncesinde gerekli araştırmaları doğru şekilde yapmaları son derece önemlidir.

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.