DOLAR

8,1550

0.27%
EURO

9,7089

-0.14%
ALTIN(gr)

457,21

-0,42%%
BİST 100

1.393,24

-1.65%
Bankada parası olanlara yeni dolandırıcılık yöntemlerine karşı uyarı geldi!
  • ekoayrıntı
  • Ekonomi
  • Bankada parası olanlara yeni dolandırıcılık yöntemlerine karşı uyarı geldi!

Bankada parası olanlara yeni dolandırıcılık yöntemlerine karşı uyarı geldi!

ABONE OL
8 Mart 2021 13:47
Bankada parası olanlara yeni dolandırıcılık yöntemlerine karşı uyarı geldi!
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Bankacılık işlemler her ne kadar çeşitli yöntemlerle korumaya alınıyor olsa dahi gerçek hayatta karşılaşılan her türlü problem bankada hesabı olan kişiler içinde bir tehlike olarak ifade ediliyor. Siber dünya içerisinde dolandırıcılar tarafından her geçen gün yeni dolandırıcılık yöntemleri belirlenmeye devam ediyor. Bu konuda bankada parası olan ve bu yönde işlem yapan vatandaşlara ciddi uyarılar yapıldı.


Tek Tıkla Banka Hesabınızı Boşaltabilirler!

Banka hesaplarına erişim sağlayabilen dolandırıcılar bu noktada farklı yollar deniyorlar. Özellikler son dakika haberler başlığı altında hazırlanan ve telefonla müşterilere iletilen bazı linkler tüm kişisel bilgileri karşı tarafa vermenin bir yolu olarak değerlendiriliyor.

Siber dolandırıcılık işlemlerinin giderek yaygınlaşan bir sorun olması nedeniyle çeşitli önlemler alınmaya devam ediyor.Dolandırıcılar son dönemlerde ‘Bakanlar Kurulu Kararı’ linki üzerinden vatandaşlarla iletişime geçmeye devam ediyorlar. Bu süreçte kendilerine gelen mesajı ya da riskli olan haberleri açmalarının ardından bilgisayarları ya da telefonları aracılığı ile tüm bilgilerini karşı tarafa teslim etmiş oluyorlar.

Sosyal paylaşım sitelerini kullanan kişilerin karşısına her gün yüzlerce link çıkıyor. Bu linklerin güvenilir olduğundan emin olmadan tıklanmaması gerekiyor. Aksi takdirde kötü niyetli kişilerin banka hesaplarını tamamen boşaltmaları sadece birkaç dakika sürebiliyor. Genellikle vatandaşların anında ve hızlı müdahale edememeleri için kişisel bilgiler çalındıktan sonra gece uykuda oldukları tahmin edilen saatlerde banka hesapları boşaltılıyor. Yetkililer bu süreçte dolandırıcılık işlemlerine karşı bankacılık işlemlerini kullanan her vatandaşı dikkatli olmaları konusunda uyarıyorlar.Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.