Balon balığı avlayana devlet para verecek

Balon balığı avlayana devlet para verecek

ABONE OL
6 Mayıs 2021 23:06
Balon balığı avlayana devlet para verecek
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Son yıllarda Akdeniz ve Ege’de balon balığı sayısında ciddi bir artış yaşandığı belirlendi. Bu artış sonrasında balon balığı istilacı bir balık olarak ifade ediliyor. Akdeniz ve Ege kıyılarında görülen bu balığın avlanması ise serbest. Hatta devlet balığın avlanması için Resmi Gazete’de yayınlanan bir kararla birlikte ücret ödemesi yapacağını belirtti.


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzalamış olduğu karar sonrasında balon balığı türünün 500 bin taneye kadar avlanması halinde tanesi için 5 lira ödeme yapılacak. Bununla birlikte türler arasında ödenen fiyatlara da değişiklik geleceği belirtildi. Avlanan balıklar sayesinde balon balığı türünün azaltılması bekleniyor. Bir yandan balon balıklarının ekonomiye kazandırılması ve sürecin desteklenmesi için çeşitli destekler verilecek.

Balon Balığı Ödemeleri Ziraat Üzerinden Yapılacak!

20 1

Balon balığı avlanması için ruhsatı bulunan balıkçı gemilerinin açılarak işlem yapmalarına izin verilecek. Bu süreç vatandaş tarafından değil avcılık faaliyeti gerçekleştiren balıkçılar tarafından sorunsuz bir şekilde gerçekleştirilebilecek.Avcılık yapan ve ödeme almaya hak kazanan balıkçılar bu süreçte ödemelerini Ziraat Bankası üzerinden alabilecekler. Destek ödemeleri konusunda bazı şartlarda bulunuyor. Bir kamu kaynağı olması sebebiyle haciz, icra ve temlik gibi işlemlerin gerçekleştirilemeyeceği belirtildi.

Tarım ve Orman Bakanı Beki Pakdemirli konu hakkında açıklama yaptı. Balon balığı avcılığının desteklenmesi için 5 milyon lira ödeme ayrıldığı ifade edildi. Balon balığının avcılığının desteklenmesi aynı zamanda balıkçılığın desteklenmesi içinde bir adım olarak ifade edildi.


Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram gurubumuzu ve Twitter hesabımızı, haberlere hızlı ulaşmak için Google News adresimizi hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı analizler ve yorumları takip etmeye hemen başlayın!


× Sorumluluk Reddi

Sitemizde yayınlanan her içerik, iyi niyet çerçevesinde kaleme alınmıştır ve genel manada bilgi vermek amacıyla yazılmaktadır. Sitemizden edindiği bilgiler ışığında, okuyucunun yaptığı her hamle, çok net bir şekilde kendi riskidir ve siteyle bir ilgisi yoktur.

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.
AKTÜEL ÜRÜNLER UYGULAMASI Hemen Ücretsiz İndir