Bakan Koca müjdeyi verdi: BionTech aşıları Türkiye’ye ulaştı!

Bakan Koca müjdeyi verdi: BionTech aşıları Türkiye’ye ulaştı!

ABONE OL
6 Mayıs 2021 23:06
Bakan Koca müjdeyi verdi: BionTech aşıları Türkiye’ye ulaştı!
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Koronavirüs salgını son zamanlarda yeniden vaka sayılarının artması ve ölüm oranlarının yükselmesi ile birlikte insanlığın korkulu rüyası haline gelmeye başladı. Son birkaç aydır yurt dışından gelen aşıların riskli gruptaki vatandaşlara uygulanıyor olması henüz toplumun tamamının aşılanmamış olması nedeniyle tam olarak salgının sona ermesi için yeterli gelmedi.


Türkiye’de Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tarafından yapılan açıklamalar ve verilen verilerle birlikte salgının seyri her gün düzenli olarak kontrol edilebiliyor. Son olarak aşılama süreci ile ilgili yeni bir gelişme daha yaşandı. Türk bilim insanları tarafından geliştirilen ve başarı oranının yüksek olması nedeniyle uzun zamandır konuşulan BionTech aşısının ilk kez Türkiye’ye geldiği öğrenildi.

1 Milyon 400 Bin Aşı Türkiye’ye Giriş Yaptı

4 14

Bugün Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tarafından yapılan açıklama ile birlikte aşılama sürecine katkı sağlayacak toplam 1 milyon 400 bin aşının gerekli saklama koşullarının sağlanması ile birlikte Türkiye’ye getirildiği öğrenildi. İlk olarak geçtiğimiz hafta 5 bin 800 doz aşı test edilmek üzere getirilmişti. Testlerin laboratuvar ortamında ilk olarak klinik deneyleri yapıldı.Aşılama sürecinin daha hızlı ilerlemesi için BionTech aşısının sırası gelen vatandaşlara uygulanmasına karar verildi. Bu aşının Türkiye’de ilk kez kullanılıyor olması da heyecana ve kafalarda çeşitli soru işaretlerine neden oldu. Ancak aşının sağlık merkezlerinde gerekli önlemler alınarak uygulanmasına karar verildi.


Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram gurubumuzu ve Twitter hesabımızı, haberlere hızlı ulaşmak için Google News adresimizi hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı analizler ve yorumları takip etmeye hemen başlayın!


× Sorumluluk Reddi

Sitemizde yayınlanan her içerik, iyi niyet çerçevesinde kaleme alınmıştır ve genel manada bilgi vermek amacıyla yazılmaktadır. Sitemizden edindiği bilgiler ışığında, okuyucunun yaptığı her hamle, çok net bir şekilde kendi riskidir ve siteyle bir ilgisi yoktur.

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.