Bahçeli’den AİHM’ye Demirtaş kararı tepkisi

ABONE OL
24 Aralık 2020 16:42
0

BEĞENDİM

ABONE OL

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, “Millet kararını vermiş, perde kapanmıştır. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi Türkiye’nin geleceğidir.” dedi.


Bahçeli, “HDP açılmamak üzere kapatılsın dedik, bu kararımızın arkasındayız. Hazine yardımlarının terör örgütüne gitmesini istemiyoruz.” ifadelerini kullandı.

AİHM’nin HDP’nin eski Genel Başkanı Selahattin Demirtaş kararına dair, Bahçeli, “Tanımıyoruz, takmıyoruz, milli vicdanda hükümsüz olduğunu da buradan haykırıyoruz.” diye konuştu.

Bahçeli, “Cumhur İttifakı’nı kararlılıkla devam ettireceğiz. Denizden geçtik, derede boğulmayacağız.” dedi.Bahçeli, “Türkiye’de demokratik hukuk devletinin gelişip yerleşeceğine, insan hakları standartlarının yükseleceğine samimiyetle inanıyoruz. Böyle bir yükselişi ancak MHP ile AK Parti’nin yapacağını düşünüyoruz.” ifadelerini kullandı.

MHP Genel Başkanı Bahçeli, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Ne ABD’nin yaptırımları ne Avrupa Birliğinin yaptırım tehditleri ne FETÖ’nün ayak oyunları ne PKK’nın kanlı emelleri ne Yunan tahrikleri ne Fransız tacizleri ne Ermeni kumpasları ne de zalim senaryoları bize sökmeyecek, işlemeyecektir.”

Bahçeli, “HDP sözcülerinin TBMM’de ortaya koyduğu görüşler, tavırlar dikkate alındığı vakit dağda temizlenen terör, Meclis’te de temizlenmelidir.” dedi.

DÜNYAEn az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.