Avrupa Borsalarındaki Yükseliş İngiltere’yi Teğet Geçti

Avrupa Borsalarındaki Yükseliş İngiltere’yi Teğet Geçti

ABONE OL
9 Haziran 2021 11:24
Avrupa Borsalarındaki Yükseliş İngiltere’yi Teğet Geçti
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Yeni işlem gününde Avrupa borsalarında yaşanan hızlı yükseliş oldukça dikkat çekti. Avrupa borsaları içerisinde yaşanan yükselişin İngiltere’yi kapsamadığı belirlendi. Avrupa borsalarında alış ağırlıklı bir süreç başlamışken İngiltere borsalarında ise satış ağırlıklı bir seyirin başladığı belirlendi.


Yeni günde açılışın gerçekleşmesinin ardından Stoxx Europe 600 gösterge endeksinin yatay seyre devam etmesi bekleniyor. Bu süreçte 454,02 puanın gerçekleştiği belirlendi. Almanya’da bulunan DAX 30 endeksinin ise değer kazandığı ve değer oranının yüzde 0.12 oranında gerçekleştiği belirlendi. Bunun üzerine DAX 30 endeksi 15,659 puandan işlem gördüğü belirlendi.

İngiltere Borsalarında Satış Ağırlıklı Bir Hava Var

Avrupa borsalarında yükseliş devam ederken İngiltere özelinde FTSE 100 endeksini düşüşe geçtiği belirlendi. Endeks üzerinde yaşanan düşüşün yüzde 0.41 oranında gerçekleştiği belirlendi. 7.066 puanda sabitlendiği öğrenildi.

Avro ile dolar arasında gerçekleşen düzenleme ve parite ise bir önceki günün kapanıı ile karşılaştırıldığı zaman yüzde 0.04 oranında yükselişe geçti. Şimdilerde yeni günün değerlendirmesi sonrasında 1.2178 seviyesinden işlem gördüğü ifade edildi. Almanya’da nisan ayına yönelik ihracat rakamlarının bir önceki döneme göre yüzde 0.3 oranında arttığı öğrenildi. İthalat oranlarında ise bir azalma meydana geldi ancak ithalat alanında yüzde 1.7 oranınd ayaşanan düşüşün beklentilerin çok altında olduğu ifade edildi. Şimdilerde Avrupa, Avrupa Merkez Bankası tarafından açıklanacak olan faiz kararına ve bununla birlikte ABD enflasyon verilerine kilitlendi.
Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram gurubumuzu ve Twitter hesabımızı, haberlere hızlı ulaşmak için Google News adresimizi hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı analizler ve yorumları takip etmeye hemen başlayın!


En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.