DOLAR

8,1480

-0.04%
EURO

9,7316

0.12%
ALTIN(gr)

456,36

0,53%%
BİST 100

1.376,77

0.06%
Avdagiç: “Ramazan’da Sahur Vaktinizi Paket Servisi İle Bereketlendirin”
  • ekoayrıntı
  • Ekonomi
  • Avdagiç: “Ramazan’da Sahur Vaktinizi Paket Servisi İle Bereketlendirin”

Avdagiç: “Ramazan’da Sahur Vaktinizi Paket Servisi İle Bereketlendirin”

ABONE OL
1 Nisan 2021 18:10
Avdagiç: “Ramazan’da Sahur Vaktinizi Paket Servisi İle Bereketlendirin”
0

BEĞENDİM

ABONE OL

İstanbul Ticaret Odası (İTO) başkanı Avdagiç, “Ramazan’da restoran, pastane, tatlıcı gibi paket servisi sağlayan işyerleri sahuru da kapsayacak şekilde paket servisi sürdürürlerse işletmelerimize ve istihdama katkısı olacaktır.


İTO’dan yapılan yazılı açıklamada Avdagiç, son kabine toplantısının ardından açıklanan yeni salgın önlemleri kapsamında Ramazan ayı boyunca lokanta ve kafe gibi işletmelerin hizmetlerinin paket servisle sınırlandırılacağına işaret etti.

Avdagiç, İstanbul Valiliği İl Umumi Hıfzıssıhha Meclisi kararına göre yeme-içme yerlerinin 19.00-21.00 saatleri arasında paket servisi veya gel-al şeklinde, 21.00-24.00 saatleri arasında ise sadece paket servis şeklinde çalışacağını, cumartesi ve pazar günlerinde ise 10.00-20.00 saatleri arasında sadece paket servis şeklinde hizmet vereceğini hatırlattı.

Yeme-içme sektörünün salgın dönemindeki mağduriyetinin göz önünde bulundurulmasını isteyen Avdagiç, şöyle devam etti:“Ramazan’da lokanta, restoran, pastane ve tatlıcı gibi işyerleri paket servislerini, sahuru da kapsayacak şekilde sürdürürlerse işletmelerimize ve istihdama katkısı olacaktır. Ramazan’da sahur vakti paket servisi ile bereketlensin. Böylece servis, daha geniş bir zamana yayılmış olur. Daha fazla bir servis talebi doğacağı için de Ramazan ayı boyunca motorcu, kurye ek istihdamına da sebep olacaktır. Ramazan boyunca toplu iftar ve sahur yapamayacak vatandaşlarımıza paket servisi seçeneğinin sunulması, onlar için de işletmelerimiz için de rahatlık sağlayacaktır.”

Avdagiç ayrıca gelir ve kira destekleri başvurularının 1 Nisan’a, TL mevduatına stopaj indiriminin süresinin de 31 Mayıs’a kadar uzatıldığını da anımsatarak, “Bu süreçte pandemiden etkilenen sektörlerimize verilecek her bir destek, ekonomimizi sağlamlaştıracak bir tuğla vazifesini görecektir.” ifadelerini kullandı.En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.