DOLAR

8,1550

0.27%
EURO

9,7089

-0.14%
ALTIN(gr)

457,21

-0,42%%
BİST 100

1.393,24

-1.65%
ATO Başkanı Gürsel Baran’dan Tarım Alanında İş Birliği Çağrısı
  • ekoayrıntı
  • Ekonomi
  • ATO Başkanı Gürsel Baran’dan Tarım Alanında İş Birliği Çağrısı

ATO Başkanı Gürsel Baran’dan Tarım Alanında İş Birliği Çağrısı

Milli Emlak Genel Müdürlüğünün, devlete ait taşınmazlarla ilgili tarım iş birliği söz konusu.

ABONE OL
27 Mart 2021 11:56
ATO Başkanı Gürsel Baran’dan Tarım Alanında İş Birliği Çağrısı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Ankara Ticaret Odası (ATO) Başkanı Gürsel Baran, devlete ait taşınmazların tarım amaçlı değerlendirilebileceği bir çalışma başlattıklarını belirtti. Baran, “Reel sektörümüz tarım alanında iş birliği yapmaya hazır.” dedi.


Milli emlak Genel Müdürü Tufan Büyükuzun ve heyeti, ATO başkanı Gürsel Baran ile bir araya geldi. Baran, covid-19 salgını sürecinde önlem amaçlı kapanan üniversitelerin içerisindeki kantin işletmecilerinin sıkıntı yaşadığını belirterek Tufan Büyükuzun’un bu konuya çözüm üretilmesi noktasında katkı sağladığını açıkladı. Bu zorlu süreçte kapalı olan üniversitelerin kantinlerinden bir kira geliri elde etmediklerini, bir yıl boyunca elde edilecek olan yaklaşık 1 milyar liralık kira gelirini de ertelediklerini belirtti.

Milli Emlak Genel Müdürlüğünün, tarım amaçlı değerlendirilmesi amacı ile devlete ait taşınmazların kullanılabileceği bir çalışma başlattıklarını da belirtti. Genel Müdürlük olarak ayrıca tıbbi, aromatik ve süs bitkisi yetiştirilmesi için de çalışma başlattıkları bilgisini paylaşan Büyükuzun, reel sektörün tecrübesinin, üretimin gelişmesi açısından büyük önem arz ettiğini sözlerine ekledi.En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.