Atılan Tweet Kripto Para Piyasalarının 300 Milyon Dolar Düşmesini Sağladı

Atılan Tweet Kripto Para Piyasalarının 300 Milyon Dolar Düşmesini Sağladı

ABONE OL
6 Mayıs 2021 23:20
Atılan Tweet Kripto Para Piyasalarının 300 Milyon Dolar Düşmesini Sağladı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Bugün sabah saatlerine doğru atılan tek bir Tweet’in ardından kripto para piyasaları yaklaşık 300 milyon dolarlık bir düşüş yaşadı. ABD yetkilerinin birkaç adet finans kuruluşunu kripto para aklamakla suçlamasının ardından bu düşüş yaşanmış durumda. Ancak şimdilik bu haberin henüz doğrulanmadığını belirtmek gerek. Yine de birçok kullanıcı sert düşüş yaşanması ihtimalini düşünerek bir anda satış yapınca piyasalarda ağır bir çöküş yaşandı.


Kripto Paralar Ağır Kayıp Yaşamış Durumda

Kripto Paraların Durumu 18 Nisan

Bugün sabah saatlerinde atılan bir Tweet ile birlikte Bitcoin bazı borsalarda 51.000 dolar seviyesine kadar gerilemişti. Onunla birlikte birçok popüler altcoin birimi de ağır kayba uğrarken piyasalarda bir korku durumunun olduğunu söyleyebiliriz.

Birçok kişi kripto para aklama haberinin doğru olmadığını düşünse de piyasalarda bir çığ olayı yaratan bu durum birçok kişiyi zarara uğratmış durumda. Konu hakkında Compound Finance yetkilisi Jake Chervinsky tarafından yapılan yorum ise şu şekilde oldu:

“Bunu inandırıcı bulmuyorum. Tweetin kendisi şüphelidir. Aynı anda birkaç finansal aracı aleyhine açılan bir dava olağandışı olur. Ayrıca, cezai soruşturmalar kesinlikle gizli tutulur ve nadiren sızdırılır.”

Kripto para piyasalarının bir Tweet ile bu denli kırılma yaşaması birçok kişiyi ağır etkilerken bazı kurumsalların bakış açısını da değiştirmesinden korkuluyor. Haberin ardından bu kadar kolay manipüle edilebilen varlıklara yatırımların bir süre yavaşlayacağını söylemek mümkün.

Telegram Üzerinden Bitcoin Çalan Çeteye Dikkat!


Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram gurubumuzu ve Twitter hesabımızı, haberlere hızlı ulaşmak için Google News adresimizi hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı analizler ve yorumları takip etmeye hemen başlayın!


× Sorumluluk Reddi

Sitemizde yayınlanan her içerik, iyi niyet çerçevesinde kaleme alınmıştır ve genel manada bilgi vermek amacıyla yazılmaktadır. Sitemizden edindiği bilgiler ışığında, okuyucunun yaptığı her hamle, çok net bir şekilde kendi riskidir ve siteyle bir ilgisi yoktur.

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.