Asyalı Yatırımcıların Gözü Düşük Piyasa Değerli Altcoin’lerde

Asyalı Yatırımcıların Gözü Düşük Piyasa Değerli Altcoin’lerde

ABONE OL
6 Mayıs 2021 23:20
Asyalı Yatırımcıların Gözü Düşük Piyasa Değerli Altcoin’lerde
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Yeni ortaya çıkartılan bir araştırmaya göre Asyalı kripto para yatırımcılarının daha çok düşük piyasa değerine sahip altcoinlere yöneldiği açıklandı. Güney Kore’de bulunan Bithumb, Korbit, Upbit ve Coinone borsalarından alınan verilerde Bitcoin’e olan ilginin önceki dönemlere kıyasla düşüş yaşadığı bildirildi. Aslında bu durum dünya genelinde benzer olsa da Asyalı yatırımcıların adı fazla duyulmamış altcoinlere yönelmeleri dikkat çeken kısım diyebiliriz. Çünkü bu tarz kripto para birimleri küçük hacimlere sahip olduğu için fazlasıyla manipüle edilebiliyor. Bu nedenle de büyük zararlar yaşama ihtimali diğerlerine göre oldukça fazla.


Büyük Risk Büyük Kazanç!

Asyalı kripto para yatırımcıları daha çok düşük piyasa değerine sahip altcoinleri tercih ederek büyük bir risk içerisine giriyorlar. Ancak bunun sonucunda da büyük kazanç oranları elde ettiklerini söyleyebiliriz. Messari verilerine göre Ravencoin (RVN), Near Protocol (NEAR) ve New Kind of Network (NKN) şu anda Asyalı yatırımcıların odağı durumunda. Paylaşılan bir diğer veri de Asya kripto para borsalarında günlük Bitcoin hacminin %30-40 oranlarına düşmesi. Aslında bu veriden de insanların artık Bitcoin yerine daha farklı birimleri tercih ettiğini rahatça anlayabiliriz.


Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram gurubumuzu ve Twitter hesabımızı, haberlere hızlı ulaşmak için Google News adresimizi hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı analizler ve yorumları takip etmeye hemen başlayın!


× Sorumluluk Reddi

Sitemizde yayınlanan her içerik, iyi niyet çerçevesinde kaleme alınmıştır ve genel manada bilgi vermek amacıyla yazılmaktadır. Sitemizden edindiği bilgiler ışığında, okuyucunun yaptığı her hamle, çok net bir şekilde kendi riskidir ve siteyle bir ilgisi yoktur.

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.