Asya Borsalarında Japonya Hariç Yükseliş Sürüyor

Asya Borsalarında Japonya Hariç Yükseliş Sürüyor

Asya borsaları Uzak doğunun batmayan güneşi Japonya haricinde alış ağırlıklı bir seyir izlemeye devam ediyor.

ABONE OL
14 Nisan 2021 11:39
Asya Borsalarında Japonya Hariç Yükseliş Sürüyor
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Asya borsaları Uzak doğunun batmayan güneşi Japonya haricinde alış ağırlıklı bir seyir izlemeye devam ediyor.


Uzmanlar, dün Amerika Birleşik Devletleri tarafından açıklanan enflasyon verilerinin tahminleri aşmasına rağmen 10 yıllık tahvil faizinin düşüşe geçmesinin küresel riski az da olsa yükselttiğini belirtti.

Tahvil piyasasında enflasyonun çok hızlı yükseleceği endişesinin şimdilik azalmasının ardından, Amerika Birleşik Devletleri’nin de tahvil ihalelerini başarılı bir şekilde gerçekleştirmesinin alımları güçlendirdiğini belirten uzmanlar, bugünün gündeminin Amerika Birleşik Devletleri Merkez Bankası Başkanı Jerome Powell’in yapacağı konuşma olduğunu bildirdi.

Japonya Merkez Bankası Başkanı’ndan Ekonomi Yorumu

Diğer bir yandan Japonya’ya gidildiğinde, Japonya Merkez Bankası Başkanı; “Japonya ekonomisi trend olarak toparlıyor ve iyileşmeye devam edecek. Ekonominin iyileşmesiyle fiyatlardaki artış hızı daha da yükselecek.” ifadelerini kullandı. Bu gelişmelerin ardından Japonya’da açıklanan çekirdek makine sipariş verilerinin beklentilerin altında kalmasıyla Nikkei 225 endeksi 29,620 seviyelerine geriledi. Dolar/yen paritesi ise 109 seviyelerine kadar geriledi.Diğer Asya borsaları ise yükselişte. Çin’de Şangay bileşik endeksi 3,416 puana, Güney Kore Kospi endeksi ise 3,182 puana kadar yükseldi. Hindistan piyasaları kapalı olduğu için değişim gerçekleşmezken, Hong Kong Hang Seng endeksi yüzde 1,4 artış gerçekleştirdi.

ekoayrıntı.com


Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram gurubumuzu ve Twitter hesabımızı, haberlere hızlı ulaşmak için Google News adresimizi hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı analizler ve yorumları takip etmeye hemen başlayın!


× Sorumluluk Reddi

Sitemizde yayınlanan her içerik, iyi niyet çerçevesinde kaleme alınmıştır ve genel manada bilgi vermek amacıyla yazılmaktadır. Sitemizden edindiği bilgiler ışığında, okuyucunun yaptığı her hamle, çok net bir şekilde kendi riskidir ve siteyle bir ilgisi yoktur.

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.
AKTÜEL ÜRÜNLER UYGULAMASI Hemen Ücretsiz İndir