Asya Borsaları Karışık Seyrediyor

Asya Borsaları Karışık Seyrediyor

Aşılama sürecine diğer ülkelere göre yavaş ilerleyen Japonya'nın Tokyo ile Osaka kentlerinde artmakta olan yeni tip koronavirüs vakaları karşısında olağanüstü hal (OHAL) çağrısı yapılacağı ifade edildi.

ABONE OL
19 Nisan 2021 12:46
Asya Borsaları Karışık Seyrediyor
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Aşılama sürecinde diğer ülkelere göre yavaş ilerleyen Japonya’nın Tokyo ile Osaka kentlerinde artmakta olan yeni tip koronavirüs vakaları karşısında olağanüstü hal (OHAL) çağrısı yapılacağı ifade edildi.


Bugünün veri gündemine bakıldığında ise öne çıkan Japonya dış ticaret verileri tahminlerin üstünde geldi. Ülkede mart ayında yıllık bazda ihracat yüzde 16,1 yükselerek beklentileri aşarken, ithalattaki artış yüzde 5,7 oldu. Bu sonuçlarla ülkede martta dış ticaret fazlası 663,7 milyar yen seviyesinde oldu. Diğer yandan Japonya’da sanayi üretimi ve kapasite kullanım oranıysa şubat ayında sırasıyla yüzde 1,3 ve yüzde 2,8 düşüş yaşayarak beklentileri karşılayamadı.

Karışık veriler ve olası OHAL kararının ekonomiye etkisine yönelik endişelerle Japonya’da Nikkei 225 endeksi günü 29.685 seviyesinden yatay tamamladı. Dolar/yen paritesi ise yüzde 0,2 düşüş yaşayarak 108,5 seviyelerine geldi.

Çin Merkez Bankası, yarın açıklanacak olan faiz kararı öncesinde bugün para birimini küreselleştirme hedefinin, doların yerini almak olmadığını ve dijital bir yuan oluşturma çabalarının yurt içini hedeflediğini belirtti. Açıklama sonrasında Çin’de Şanghay bileşik endeksi yüzde 1,4 yükselerek 3.474 puan oldu.Hindistan’da Sensex endeksi 2,5 ayın sonrasında ilk kez 48.000 puanın altına düşerek, önceki kapanışa göre yüzde 2,4 azalmayla 47.672 puanda, Hong Kong’da Hang Seng endeksiyse yüzde 0,6 primle 29.132 seviyelerinde seyrediyor. Güney Kore’de Kospi endeksi de 3.200 puanda yatay seyrediyor.

Web sitemizde yayınlanmış hiç bir içerik yatırım tavsiyesi belirtmemektedir. Bu sebeple, yaptığınız yatırımlardan kar istenmediği gibi yatırım sonucu oluşan kayıplarda da sorumluluk hiçbir şekilde kabul edilmemektedir. Sitemizi ziyaret ettiğiniz için teşekkür ederiz. – ekoayrıntı.com


Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram gurubumuzu ve Twitter hesabımızı, haberlere hızlı ulaşmak için Google News adresimizi hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı analizler ve yorumları takip etmeye hemen başlayın!


× Sorumluluk Reddi

Sitemizde yayınlanan her içerik, iyi niyet çerçevesinde kaleme alınmıştır ve genel manada bilgi vermek amacıyla yazılmaktadır. Sitemizden edindiği bilgiler ışığında, okuyucunun yaptığı her hamle, çok net bir şekilde kendi riskidir ve siteyle bir ilgisi yoktur.

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.