Asya Borsaları Günü Yükselişle Açtı

Asya Borsaları Günü Yükselişle Açtı

Güney Kore dışındaki Asya borsaları 29 Nisan 2021 gününü alıcılı bir seyir ile açtı.

ABONE OL
29 Nisan 2021 10:29
Asya Borsaları Günü Yükselişle Açtı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Güney Kore dışındaki Asya borsaları 29 Nisan 2021 gününü alıcılı bir seyir ile açtı.


ABD Merkez Bankası (Fed), nisan ayı toplantısında, beklentiler dahilinde politika faizini değiştirmeyerek yüzde 0-0,25 aralığında sabit bıraktı. Fed Başkanı Jerome Powell, düzenlediği basın toplantısında, varlık alımlarını azaltmayı konuşmanın henüz zamanı olmadığını belirterek, “Enflasyonda bu yıl yüzde 2’nin üzerinde geçici bir yükseliş faiz artışı için gerekli standardı karşılamayacaktır.” ifadelerini kullandı.

Öte yandan, dün ABD Başkanı Joe Biden, Kongre’de gerçekleştirdiği konuşmada, dış politika konusunda önemli sözler verdiklerini ifade ederek, “Çin de dahil tüm ülkelerin küresel ekonomide aynı kurallarla oynadığından emin olacağım. Çin Devlet Başkanı Şi (Cinping) ile telefon görüşmesinde kendisine de söyledim, rekabeti memnuniyetle karşılıyoruz ve çatışma peşinde değiliz.” açıklamasında bulundu.

Bugün Japonya’da resmi tatil dolayısıyla piyasalarda işlem gerçekleştirilmezken, dolar/yen paritesi ise yüzde 0,18 yükselişle 108 seviyelerinde dengelendi.Çin’de Şanghay bileşik endeksi yüzde 0,52 artarak 3.474 puan, Güney Kore’de Kospi endeksi ise yüzde 0,23 düşerek 3.174 puan oldu.

Hindistan’da Sensex endeksi yüzde 0,2 primle 49.835 puanda, Hong Kong’da Hang Seng endeksi yüzde 0,9 kazançla 29.276 puanda seyrediyor.

Web sitemizde yayınlanmış hiç bir içerik yatırım tavsiyesi belirtmemektedir. Bu sebeple, yaptığınız yatırımlardan kar istenmediği gibi yatırım sonucu oluşan kayıplarda da sorumluluk hiçbir şekilde kabul edilmemektedir. Sitemizi ziyaret ettiğiniz için teşekkür ederiz. – ekoayrıntı.com


Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram gurubumuzu ve Twitter hesabımızı, haberlere hızlı ulaşmak için Google News adresimizi hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı analizler ve yorumları takip etmeye hemen başlayın!


× Sorumluluk Reddi

Sitemizde yayınlanan her içerik, iyi niyet çerçevesinde kaleme alınmıştır ve genel manada bilgi vermek amacıyla yazılmaktadır. Sitemizden edindiği bilgiler ışığında, okuyucunun yaptığı her hamle, çok net bir şekilde kendi riskidir ve siteyle bir ilgisi yoktur.

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.
AKTÜEL ÜRÜNLER UYGULAMASI Hemen Ücretsiz İndir