İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Aslan Saranga ilk Dominos pizza şubesinin fotoğrafını paylaştı

1996 yılında Domino’s Pizza Türkiye’yi kuran DP Eurosia Group Ceo’su Aslan Saranga, bugün Twitter hesabından ilk açtıkları şube ile ilgili paylaşımda bulundu. İşte Aslan Saranga’nın paylaşımı.

Aslan Saranga kimdir?

Nişantaşı Anadolu Lisesi mezunu olan Aslan Saranga, İstanbul Üniversitesi İngilizce İşletme Bölümü’nden 1991 yılında mezun oldu, ardından İstanbul Üniversitesi’nde Finans Yüksek Lisansını tamamladı. Daha sonra Insead Business School’da İleri Yöneticilik Programını bitirdi.

1996 yılında Domino’s Pizza Türkiye’yi kuran Aslan Saranga, Genel Müdürü olarak yönetmeye devam etmiştir. 2008 yılında Wagamama markasını Türkiye’ye getirdi. 2013 yılında Domino’s Pizza Rusya, Azereycan ve Gürcistan’a Domino’s Pizza Türkiye ile giriş yaptı. DP Eurasia, küresel Domino’s sistemi içindeki en büyük 5. ana franchise sahibidir ve dünya çapında en iyi performans gösteren ana franchise şirketlerinden biridir. DP Pizza Türkiye, Gold Franny Ödülü’ne 12 yıl üst üste layık görüldü.

DP Eurasia, Temmuz 2017’de Londra Menkul Kıymetler Borsası’ndaki hisselerinin çoğunluğunun halka arzını 370 milyon ABD Doları’nın üzerinde bir değerleme ile başarıyla tamamlayarak, Türkiye’de Londra Menkul Kıymetler Borsası Premium Segmenti’ne giren ilk Şirket oldu.

Çok iyi derecede İngilizce bilen Saranga, halen DP Eurosia Group Ceo’su olarak Türkiye, Rusya, Azerbaycan ve Gürcistan’dan sorumlu olarak görev yapmaktadır.

Bir yorum

 1. Klaus Klaus 17 Ocak 2021

  DOMAIN SERVICES EXPIRATION NOTICE FOR ekoayrinti.com

  Domain Notice Expiry ON: Jan 17, 2021

  We have not obtained a settlement from you.
  We have actually tried to contact you yet were incapable to contact you.

  See: https://bit.ly/3bL4mHO

  For details and also to post a discretionary settlement for your domain website service.

  011720210454573753688578798ekoayrinti.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Translate »