Aslan Saranga ilk Dominos pizza şubesinin fotoğrafını paylaştı

ABONE OL
12 Mart 2021 20:38
0

BEĞENDİM

ABONE OL

1996 yılında Domino’s Pizza Türkiye’yi kuran DP Eurosia Group Ceo’su Aslan Saranga, bugün Twitter hesabından ilk açtıkları şube ile ilgili paylaşımda bulundu. İşte Aslan Saranga’nın paylaşımı.
Aslan Saranga kimdir?

Nişantaşı Anadolu Lisesi mezunu olan Aslan Saranga, İstanbul Üniversitesi İngilizce İşletme Bölümü’nden 1991 yılında mezun oldu, ardından İstanbul Üniversitesi’nde Finans Yüksek Lisansını tamamladı. Daha sonra Insead Business School’da İleri Yöneticilik Programını bitirdi.

1996 yılında Domino’s Pizza Türkiye’yi kuran Aslan Saranga, Genel Müdürü olarak yönetmeye devam etmiştir. 2008 yılında Wagamama markasını Türkiye’ye getirdi. 2013 yılında Domino’s Pizza Rusya, Azereycan ve Gürcistan’a Domino’s Pizza Türkiye ile giriş yaptı. DP Eurasia, küresel Domino’s sistemi içindeki en büyük 5. ana franchise sahibidir ve dünya çapında en iyi performans gösteren ana franchise şirketlerinden biridir. DP Pizza Türkiye, Gold Franny Ödülü’ne 12 yıl üst üste layık görüldü.

DP Eurasia, Temmuz 2017’de Londra Menkul Kıymetler Borsası’ndaki hisselerinin çoğunluğunun halka arzını 370 milyon ABD Doları’nın üzerinde bir değerleme ile başarıyla tamamlayarak, Türkiye’de Londra Menkul Kıymetler Borsası Premium Segmenti’ne giren ilk Şirket oldu.

Çok iyi derecede İngilizce bilen Saranga, halen DP Eurosia Group Ceo’su olarak Türkiye, Rusya, Azerbaycan ve Gürcistan’dan sorumlu olarak görev yapmaktadır.

Eko Ayrıntı

Eko Ayrıntı

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.