DOLAR

%
EURO

%
ALTIN(gr)

460,91

1,48%%
BİST 100

1.408,14

0.03%
Araç sahiplerine otoyol indirim haberi geldi

Araç sahiplerine otoyol indirim haberi geldi

ABONE OL
7 Mart 2021 09:46
Araç sahiplerine otoyol indirim haberi geldi
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Ülkenin pek çok noktasında her geçen gün ulaşımı kolay hale getirmek ve mesafeleri kısaltmak adına çeşitli yol çalışmaları devam ediyor. Vatandaşların ulaşımını güvenilir ve konforlu bir hale getirebilmek için yapılan bu düzenlemeler sonrasında yeni dönemde yol yapım stratejilerinde birtakım değişikliklerin yapıldığı belirtildi.
Ulaştırma ve Turizm Bakanı Karaismailoğlu tarafından yapılan son değerlendirmelerde ulaşım stratejisinde birtakım değişikliklerin yapıldığının altı çizildi. Artık demiryollarını canlandırmanın zamanının geldiği belirtilirken bu süreçte duble yollardan daha etkili bir hale gelinebileceği ve bu yüzden daha çok tercih edilebilecek bir sistem olacağı ifade edildi.


Ankara Niğde Otoyolu Fiyatları Düşecek!

Ulaştırma Bakanı tarafından verilen son müjde sonrasında Ankara Niğde arasında yapılan otoyolun daha konforlu ve daha sık kullanılması için yeni bir karar alındı. Toparlanan ve durumu tartışan bir komisyon eşliğinde Ankara Niğde otoyolundan alınan geçiş ücretlerinin pahalı olduğuna karar verildi. Vatandaşlarında bir süredir bu yol hakkında bazı istekleri bulunuyordu. Bunun üzerine Bakan öncülüğünde oluşturulan komisyon tarafından bu talepler incelemeye alındı ve üzerinde sonuç odaklı bir çalışma yapıldı.

Alınan yeni karar ve gerçekleştirilen düzenleme sonucunda Ankara Niğde otoyolu için bir indirim kararı alındı. Henüz indirimin ne kadar olacağı açıklanmazken bu konuda tüm dengeleri korumak adına bir çalışma başlatıldığını duyuruldu.Yeni planlamalar ve yatırımlar sonucunda demiryolu yatırımlarına ağırlık vermek için çalışmaların başlatıldığı ancak bu sürecin hem pahalı hem de gereğinden daha zorlu olduğunun altı çizildi.Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.