Apple’dan sonra LG de elektrikli otomobil piyasasına giriyor

ABONE OL
23 Aralık 2020 11:34
0

BEĞENDİM

ABONE OL

LG Electronics, elektrikli araç parçası üretme işini Kanadalı Magna International ile bir anlaşma imzalayarak yeni bir ortak girişime dönüştürmeyi planlıyor.


Yeni kurulacak olan girişimin çoğunluk hissesi LG’nin olacak fakat Magna 453 milyon dolar karşılığında girişimin yüzde 49 hissesini satın alacak.

Ortak girişim, Kore ve Çin’deki fabrikalarda elektrikli motorlar, akım dönüştürücüler ve elektrikli sürüş sistemleri üretecek.

Haber sonrasında LG Electronics’in hisseleri yüzde 30 civarında yükselirken şirketin en büyük hissedarı LG Corp’un hisseleriyse yüzde 10 civarında yükseldi.Kore merkezli Macquarie Inestment Management Yatırım Direktörü Jeon Kyung-Dae, LG electronics hisselerinin yatırımcılar için alternatif bir Tesla hissesine dönüşebileceğini belirtti.

Küresel otomobil tedarikçileri de yükselen elektrikli araç piyasasından faydalanabilmek için pozisyon alırken Reuters da salı günü yayımladığı bir haberde Apple’ın elektrikli araç piyasasına girmeyi planladığına dair duyumlar aldığını belirtmişti.

Kaynak: Bloomberg HT

Eko Ayrıntı

Eko Ayrıntı

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.