Ankara Sivas arası YHT seferlerinin başlayacağı tarih belli oldu

Ankara Sivas arası YHT seferlerinin başlayacağı tarih belli oldu

ABONE OL
6 Mayıs 2021 23:14
Ankara Sivas arası YHT seferlerinin başlayacağı tarih belli oldu
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Son yıllarda demir yolu ulaşımının vatandaşlar tarafından da daha fazla tercih edildiği ve tercih edilebilirliğin giderek yükseldiği ifade ediliyor. Türkiye’nin pek çok noktasında demir yolu ulaşımında yeni güzergahların belirlendiği ve çalışmaların yapıldığı biliniyor. Son olarak Yüksek Hızlı tren seferlerine bir yenisinin daha eklenmesi için Ankara ile Sivas arasında seferlerin başlaması bekleniyordu. İki şehir arasında demir yolu yapım çalışmaları uzun zamandır hız kesmeden ve pandemi dinlemeden devam ediyordu.


YHT tren seferleri için bir süredir Ankara ile Sivas arasında çalışmaların tamamlanmak üzere olmasından dolayı performans testleri için çalışmalar başladı. Hattın Sivas tarafına bakıldığı zaman çalışmaların bittiği ifade edildi. Konu hakkında Sivas Valisi Salih Ayhan açıklamalarda bulundu. Çalışmaların ilk zamanlarından bu yana yerinde yaptığı ziyaretlerle süreci takip ettiğini belirtti.

YHT Tren Seferleri Tarihleri Açıklandı

15

Sivas halkının da uzun zamandır hem konforlu hem de hızlı bir yolculuk yapmak için beklediğinin altını çizen Sivas Valisi, bölgede yaptığı son inceleme ile birlikte son eksiklerin tamamlandığını ifade etti. Bir süredir bölgede çalışmalar gece gündüz demeden devam ediyordu. Yapılan test sürüşlerinde de herhangi bir pürüze şimdiye kadar rastlanmadı.YHT tren seferlerinin başlaması ile birlikte turist sayısında da ciddi bir artış yaşanabileceği belirtildi. Bunun üzerine uzun zamandır merakla beklenen tarih açıklandı. Ankara-Sivas arasındaki YHT tren seferlerinin yaz aylarında vatandaşlara açılması bekleniyor.


Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram gurubumuzu ve Twitter hesabımızı, haberlere hızlı ulaşmak için Google News adresimizi hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı analizler ve yorumları takip etmeye hemen başlayın!


× Sorumluluk Reddi

Sitemizde yayınlanan her içerik, iyi niyet çerçevesinde kaleme alınmıştır ve genel manada bilgi vermek amacıyla yazılmaktadır. Sitemizden edindiği bilgiler ışığında, okuyucunun yaptığı her hamle, çok net bir şekilde kendi riskidir ve siteyle bir ilgisi yoktur.

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.
AKTÜEL ÜRÜNLER UYGULAMASI Hemen Ücretsiz İndir