Andreessen Horowitz Kriptopara Yatırımlarını İkiye Katlıyor

Andreessen Horowitz Kriptopara Yatırımlarını İkiye Katlıyor

ABONE OL
30 Nisan 2021 21:49
Andreessen Horowitz Kriptopara Yatırımlarını İkiye Katlıyor
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Silikon Vadisi merkezli yatırım şirketi Andreessen Horowitz, geçtiğimiz yıl blockchain teknolojilerine yatırım yapmak için ayırdığı $515 milyonluk fonun büyüklüğünü, $1 milyar seviyesine çıkartmayı planlıyor. Fon büyüklüğünün $1 milyar seviyesine ulaşması halinde fon, piyasadaki en büyük yatırım fonlarından biri olacak.


Andreessen Horowitz, yönetimi altında $35.8 milyarlık varlığa sahip olmasıyla piyasadaki en önemli yatırımcılar arasındadır. Şirketin Coinbase’ye gerçekleştirdiği erken dönem yatırımı ise son dönemlerdeki en başarılı yatırımı oldu. Coinbase’nin $60 milyarlık şirket değerlemesiyle borsada işleme açılmasının ardından Andreessen Horowitz’in Coinbase’deki hisseleri $11.2 milyar seviyesine ulaştı. Bu nedenle, şirketin fon büyüklüğünü 2 katına çıkartma isteği makul görülebilir.

Crypto Quarterly

Güçlü Rakipler

Andreessen Horowitz, piyasada güçlü rakiplere sahiptir. En büyük rakiplerinden biri olan Pantera Capital, 2018 yılında $175 milyonluk yatırım fonu ile çıktığı yola bu sene $600 milyonluk bir fonla devam etmeyi planlamaktadır. Bir başka rakip yatırım firması Paradigm de $1 milyarlık yatırım alarak ciddi büyüklükte bir fona sahip oldu. Kriptopara piyasasındaki yükseliş, yatırımcıların önceki yıllarda gerçekleştirdiği yatırımlarının meyvesini almalarına sebep oldu. Bu nedenle birçok kurumsal yatırımcı, kriptopara piyasasının sunduğu yüksek getiri oranlarından faydalanmak için tekrar yatırım yapma konusunda istekli görünmektedirler.


Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram gurubumuzu ve Twitter hesabımızı, haberlere hızlı ulaşmak için Google News adresimizi hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı analizler ve yorumları takip etmeye hemen başlayın!


× Sorumluluk Reddi

Sitemizde yayınlanan her içerik, iyi niyet çerçevesinde kaleme alınmıştır ve genel manada bilgi vermek amacıyla yazılmaktadır. Sitemizden edindiği bilgiler ışığında, okuyucunun yaptığı her hamle, çok net bir şekilde kendi riskidir ve siteyle bir ilgisi yoktur.

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.