Amerika için yeni tehdit; “İsimsiz Ödemeler!”

Amerika için yeni tehdit; “İsimsiz Ödemeler!”

ABONE OL
30 Mart 2021 23:33
Amerika için yeni tehdit; “İsimsiz Ödemeler!”
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Amerika Birleşik Devletleri’nde kısa zaman önce gerçekleştirilen ankette, vatandaşların çoğu Bitcoin ve kripto para piyasalarını abartılmış bulduklarını dile getirdi. Ankete katılan vatandaşların yaklaşık yüzde 40’ı kripto para birimlerinin ödeme yöntemleri arasında yer almasını söylerken, yüzde 90’a yakın bir kitle kripto para birimlerinin kara para aklama için rahatlıkla kullanılabileceğini düşünüyor.


Konu ile ilgili siber dünyaya ilgi duyan bir ABD vatandaşı şu şekilde ifadeler kullandı:

“Eyalet, yerel yapılar ve bankalar için fidye yazılımı hazırlanır. Bilgisayar korsanları bu tür yazılımları, işletmeleri engellemek ve milyonlarca dolar zarara neden olmak için kullanırlar. Ayrıca yapılan saldırılar politik veya ideolojik açıdan kullanılabiliyor. Bu gibi durumlarda korsanların yardımına kripto paralar yetişiyor. Her saldırının bedeli Bitcoin veya benzeri bir takip edilemeyen, isimsiz kripto para birimiyle yapılıyor.”

IBM konuyla ilgili rapor hazırladı

Yakın geçmişte IBM, bu konu hakkında detaylı bir rapor hazırlamıştı. Raporda paylaşılan verilere göre bilgisayar korsanlarının yaptığı saldırılardan 1.600 Amerikan okulu mağdur oldu. Aynı zamanda saldırganların hedefinde devlet daireleri, hastaneler ve bankalar gibi kamunun tüm işlerinde sıkça kullandığı alanların bulunduğu belirtildi.ABD ve Türkiye başta olmak üzere pek çok ülke, kripto paraların üzerinde belli bir denetim kurmaya çalıştığı biliniyor. ABD halkı, Bitcoin başta olmak üzere, anonim olarak gönderilen tüm kripto paraların büyük bir tehdit olduğunu düşünüyor. Aynı zamanda kara para aklama için de kripto paraların tercih edilebileceği düşünülüyor.

Eko Ayrıntı

Eko Ayrıntı

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.