Amazon’da Chia (XCH) Madencilik Dönemi Başlıyor

Amazon’da Chia (XCH) Madencilik Dönemi Başlıyor

Kısa süre önce piyasaya sürülen yeni kripto para birimi Chia (XCH) madencilik faaliyeti için Amazon’un destek verdiği duyuruldu.

ABONE OL
8 Mayıs 2021 13:05
Amazon’da Chia (XCH) Madencilik Dönemi Başlıyor
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Kısa süre önce piyasaya sürülen yeni kripto para birimi Chia (XCH) madencilik faaliyeti için Amazon’un destek verdiği duyuruldu.


Amazon Web Services (AWS) üzerinden farklı madencilik çalışmalarını destekleyen Amazon, bu destek ağına yeni bir kripto para birimini daha dahil etti. Geçtiğimiz günlerde tanıtımı yapılarak piyasaya sunulan yeni kripto para birimi Chia (XCH) için madencilik yapmak isteyenler Amazon’un web servisi üzerinden kısa süre içerisinde kurulumları tamamlanabiliyor. Yaklaşık 5 dakika içerisinde kurulduğu belirtilen sistem sonrasında kullanıcılar bulut sunucuların gücü ile daha güvenli ve verimli şekilde madencilik çalışmalarına başlayabiliyor. Üstelik AWS üzerinden yayınlanan yeni rehberler ile madencilik yapmak isteyen kullanıcılara yönelik çeşitli bilgiler de aktarılmaya başlandı.

BitTorrent kurucusu Bram Cohen’den yeni girişim

BitTorrent kurucusu Bram Cohen tarafından geliştirilen Chia’nın geçmişi 2017’ye kadar dayanıyor. Geçtiğimiz Pazartesi günü itibariyle resmi bir şekilde piyasalarda yer almaya başlayan Chia kısa süre içerisinde Uzakdoğu’da ilgi gördü. İlk Olarak Şubat ayı içerisinde planlamalar hakkında bilgilerin paylaşıldığı Chia için madencilik faaliyetlerinin önemsendiği belirtilmişti. Aradan geçen yaklaşık 3 ayın ardından resmi bir şekilde çalışmalarını başlatan Chia, mevcut programa uyulması ile birlikte kullanıcılar için de güven vermeyi başardı.

Chia (XCH) Madencilik duyuruları sonrasında HDD sıkıntısı baş gösterdi!

Şubat ayında yapılan duyuru ile birlikte madencilik çalışmalarının HDD ya da SSD’ler aracılığı ile yapılacağının öğrenilmesi, Çin ve Hong Kong gibi bölgelerde hard disk sorunu yaşanmasına yol açtı. Hong Kong’da çok sayıda SSD / HDD’nin mevcut 4 TB fiyatı 200 HK $’dan 600 HK $’ a yükseldi. Bu tür sorunlar karşısında Amazon tarafından verilen madencilik desteği oldukça önemli. İsteyen kullanıcılar yüksek ücretler karşılayarak donanımlar kurmak yerine bulut sunucular üzerinden Chia madencilik faaliyetleri yapabilecek.
Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram gurubumuzu ve Twitter hesabımızı, haberlere hızlı ulaşmak için Google News adresimizi hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı analizler ve yorumları takip etmeye hemen başlayın!


En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.