DOLAR

%
EURO

%
ALTIN(gr)

460,35

1,36%%
BİST 100

1.408,14

0.03%
Altına yönelik talepte büyük patlama yaşanabilir

Altına yönelik talepte büyük patlama yaşanabilir

ABONE OL
9 Nisan 2021 10:27
Altına yönelik talepte büyük patlama yaşanabilir
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Altın fiyatları bir süredir yaşanan düşüş sonrasında yatırımcılarına hayal kırıklığı yaşatmaya devam ediyordu. Bunun ardından uzmanlardan altın fiyatları hakkında yeni bir uyarı daha geldi. Altın fiyatlarının yaşanan yeni bir darbe sonrasında düştüğü belirlenirken bu düşüş bir anlamda yeni bir talep patlamasına neden olabilir.


ABD’de tahvil piyasasının hala yüksek seviyelerde olduğu belirlendi. Bunun ardından yükselişin hız kestiği belirlendi. Değerli metaller bu noktada yukarı yönlü olarak denemeler yapmaya devam ediyor. Ancak aynı durum altın için geçerli görünmüyor.

Gümüş fiyatlarında meydana gelen tepkiler dikkat çekmeye devam ederken yukarı yönlü bir eğilim içerisine girmediği belirlenmiş oldu. Uzmanlar gümüş yatırımcılarına önemli bir uyarıda bulundular. Yakın zamanda gümüşün yeni bir yükseliş içerisine girebileceğini ifade ettiler.

Altın Fiyatlarındaki Düşüş Talep Patlamasına Yol Açabilir!

Biden tarafından gerçekleştirilen yeni bir planın altın fiyatları üzerinde yeni bir darbe olabileceği yönünde yorumlandığı ifade edildi. Bununla birlikte gümüş fiyatları üzerinde yeni bir devinim meydana gelebilir ve gümüş kullanımının artması ile birlikte bu durumun değer olarak fiyatlara da yansıyabileceği ifade edildi. Şimdilerde gümüş piyasası gözle görülür bir açık içerisinde olduğu için meydana gelen talep artışının gümüş yatırımcılarının yüzünü güldürmesi bekleniyor. Ancak altın bu süreçte değer kaybetmeye devam ettiği için bu durumu gözden geçirmek isteyen yeni yatırımcıların alım fırsatlarını değerlendirebilecekleri belirlendi.

Eko Ayrıntı

Eko Ayrıntı

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.