Altın Yeni Haftaya Teşvik Paketiyle Başladı

Altın Yeni Haftaya Teşvik Paketiyle Başladı

ABONE OL
28 Mart 2021 21:08
Altın Yeni Haftaya Teşvik Paketiyle Başladı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

 


Altın fiyatı yeni haftaya sert bir giriş yaptı. ABD senatosunun Joe Biden’in mali teşvik paketini kabul etmesiyle piyasada hareketlilik hat safhaya çıktı. Biden’in 1,9 trilyon dolarlık teşvik paketi, senato tarafından kabul edilmesiyle altın fiyatları, tavan yaptı. Gram ve diğer altın türlerinin hepsinde, yükseliş ardı ardına geliyor.

Altın fiyatları Joe Biden’in teşvik paketinin senato tarafından onaylanmasıyla birlikte yeniden 1700 doların üzerine çıktı. Gram altın da bundan nasibini aldı. Gram altın yeni haftaya küresel fiyatların da artmasıyla birlikte yükseliş içerisinde başladı.

Altın Yeni Haftaya Teşvik Paketiyle BaşladıTeşvik paketi, ABD tarihinin en büyük paketlerinden birisi haline geldi. 10 saat civarında süren senato toplantısı sonucu, teşvik paketinin onaylanmasıyla piyasada hareketlilik başladı. Senato’dan 50 üzerinden 49 oy alan Biden’in teşvik paketi, böylece resmi olarak kabul edilmiş oldu.

Yeni tasarıya göre haftalık olarak işsizlik yardım fiyatı 300 dolar üzerinden belirlendi. Bu kriterleri taşıyan kişilere de nakit olarak 1.400 dolarlık bir para yatırımı sağlanacak.

Gram Altın Fiyatı

Sene başına 453 TL’den giriş yapan gram altın TL/Dolar ve küresel bazdaki fiyatlarda gerilemeyle beraber, yüzde 13 civarında bir değer kaybı yaşadı. Bu şekilde sene başına 400 TL’nin altında giriş yapan gram altın, şuanda yine yükselişe geçmiş durumda. ABD hazine tahvili faizleri ile Dolar kuru piyasasından etkilenen altın piyasası da bundan nasibini alarak yükselişe geçti.

 Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.