Altın yatırımcıları dikkat! Altın fiyatları düşmeye devam edecek mi?

Altın yatırımcıları dikkat! Altın fiyatları düşmeye devam edecek mi?

ABONE OL
7 Mart 2021 10:37
Altın yatırımcıları dikkat! Altın fiyatları düşmeye devam edecek mi?
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Pandemi döneminde hızla yükselen ekonomik endişeler altın fiyatlarında da hızla değişimin yaşanmasına neden oldu. Pandemi döneminde altın fiyatları ciddi bir yükseliş yaşadı ve yatırımcıların büyük kazançlar elde etmesine neden oldu. Bununla birlikte şimdilerde piyasalarda normalleşme sürecinin etkileri konuşulmaya başlandı. Normalleşme sürecinin ekonomik dengeleri de yeniden eski seviyelerine getirebileceği yönünde bazı beklentiler gündeme gelmeye başladı.


Aşıların gündeme gelmesi, vaka sayılarında ve ölüm oranlarında meydana gelen azalma da bu süreç içerisinde altın fiyatlarında da etkisini göstermeye başladı. Analistler tarafından altın fiyatları konusunda yapılan değerlendirmeler sonrasında bu sürecin bitirici vuruşlar olarak değerlendirildiği belirtildi.

Altın Fiyatları Düşmeye Devam Edebilir!

Altın fiyatları son birkaç günlük süreç içerisinde ciddi bir değer kaybı içerisine girdi. Geçtiğimiz günlerde yüzde 1.3 oranında bir düşüş yaşandığı ifade edilmişti. Analistlerden gelen değerlendirmeler üzerine dolar fiyatlarında meydana gelen yükselme hareketinin bu süreçte küresel tahvillerin etkilenmesi üzerine altında spot fiyatlarının da olumsuz etkilediği belirtildi.Yeni dönemde altın fiyatlarının nasıl ilerleyeceği merak konusu haline gelmişti. Bu süreçte altın fiyatlarında ilerleyen dönemlerde yeniden düşüşün devam edebileceği belirtildi. Altın fiyatlandırmalarının 1750 dolar seviyelerine kadar düşebileceği tahmin ediliyor. Yapılan tahminler ise altın yatırımcılarını oldukça üzmüş görünüyor.Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.