Altın Satışında TCMB Birinci Sırada

Altın Satışında TCMB Birinci Sırada

Dünya Altın Konseyi'nin verilerine göre, TCMB (Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası) ilk çeyrekte en yüksek altın satışı yapan merkez bankası oldu.

ABONE OL
6 Mayıs 2021 23:05
Altın Satışında TCMB Birinci Sırada
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Dünya Altın Konseyi’nin verilerine göre, TCMB (Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası) ilk çeyrekte en yüksek altın satışı yapan merkez bankası oldu.


Bildirilen raporda TCMB’nin (Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası) altın rezervlerinin 2021’in ilk çeyreğinde 31,5 ton gerileyerek 512,5 tona düştüğü ifade edilirken, üst üste üç çeyrektir net satıcı konumunda bulunduğu da belirtiliyor. Filipinler ise 24,9 ton altın satışı ile ikinci sırada olurken, üçüncü sırada 6,7 ton satış ile Birleşik Arap Emirlikleri bulunuyor.

Bildirilen raporda, Türkiye’de gram altın, külçe altın, cumhuriyet altın ve çeyrek altınına olan talep 2021’in ilk çeyreğinde geçen senenin aynı dönemine kıyasla 23,3 ton yükselerek 44,3 ton oldu.

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası’nun swaplar dahil net döviz rezervleriyse ilk çeyrekte 3,5 milyar dolar gerilerken, dolar cinsinden altın rezervi 43,5 milyar dolardan 38,9 milyar dolara düştü. Altın fiyatlarıysa ilk çeyrekte yüzde 10’dan fazla düşüş ile ons başına 1.898 dolardan 1.707 dolara düştü.Web sitemizde yayınlanmış hiç bir içerik yatırım tavsiyesi belirtmemektedir. Bu sebeple, yaptığınız yatırımlardan kar istenmediği gibi yatırım sonucu oluşan kayıplarda da sorumluluk hiçbir şekilde kabul edilmemektedir. Sitemizi ziyaret ettiğiniz için teşekkür ederiz. – ekoayrıntı.com


Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram gurubumuzu ve Twitter hesabımızı, haberlere hızlı ulaşmak için Google News adresimizi hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı analizler ve yorumları takip etmeye hemen başlayın!


× Sorumluluk Reddi

Sitemizde yayınlanan her içerik, iyi niyet çerçevesinde kaleme alınmıştır ve genel manada bilgi vermek amacıyla yazılmaktadır. Sitemizden edindiği bilgiler ışığında, okuyucunun yaptığı her hamle, çok net bir şekilde kendi riskidir ve siteyle bir ilgisi yoktur.

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.
AKTÜEL ÜRÜNLER UYGULAMASI Hemen Ücretsiz İndir