Altın fiyatlarında 9 ayın sonunda şok düşüş yaşandı!

Altın fiyatlarında 9 ayın sonunda şok düşüş yaşandı!

ABONE OL
9 Mart 2021 11:37
Altın fiyatlarında 9 ayın sonunda şok düşüş yaşandı!
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Altın fiyatları yatırımcılar kadar vatandaşlar tarafından da sık sık takip ediliyor. Pandemi döneminde rekor üzerine rekor kıran altın fiyatları son zamanlarda gözle görülür bir gerileme yaşamıştı. Ardından bu gerilemeyi toparlayacak birtakım gelişmeler meydana geldi. Şimdilerde piyasalarda altının ons fiyatının 1700 dolar seviyelerinde işlem gördüğü belirlendi.


ABD doları bir süredir sakin ilerlerken son zamanlarda yeni bir artış trendi içerisine girdi. Bunun üzerine uluslararası piyasalarda toparlama yaşayarak yükselişe geçtiği görüldü. Dolarda meydana gelen toparlanmanın aksine spot altın fiyatlarında ciddi bir gerilemenin yaşandığı belirtildi.

Altın 9 Ayın En Düşük Seviyesini Gördü!

Altı fiyatlarında yaşanan gerileme sonrasında Haziran ayından bu yana en düşük seviyeyi test etmiş oldu. Sabah saatlerinde 1676 doların test edilmesinin ardından şimdilerde 1687 dolar seviyelerini gördüğü ve bu seviyelerde ilerlediği belirlendi.Doların yükselmesinin altında yatan sebepler merak edilirken bu süreçte teşvik paketinin etkili olduğu belirtildi. ABD’de teşvik paketinin devreye sokulmasının hemen ardından dolar fiyatlarında ciddi bir yükseliş meydana geldi.

Altının ons fiyatında bir gerilemenin yaşanmış olmasına rağmen gram altın fiyatları ciddi bir yükseliş trendi içerisinde seyretmeye devam ediyor. Gram altın bu süreçte 420 lira seviyelerine kadar çıkmış oldu. Altının bu düşüşünün bundan sonraki dönemde de devam edip etmeyeceği merak ediliyor.Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.