Altın Fiyatları ABD Enflasyon Verilerine Göre Şekillenecek

Altın Fiyatları ABD Enflasyon Verilerine Göre Şekillenecek

ABONE OL
8 Haziran 2021 08:44
Altın Fiyatları ABD Enflasyon Verilerine Göre Şekillenecek
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Altın yatırımcıları altın fiyatlarında meydana gelen değişimi merak etmeye devam ediyorlar. Bu süreçte küresel piyasalarda altının ons fiyatında meydana gelen değişimin ülkemizde de altın fiyatlarını etkilediği biliniyor. Bu hafta ABD genelinde enflasyon verilerinin açıklanması bekleniyor. Küresel piyasalarda olduğu gibi altın piyasasında açılacak olan enflasyon verilerine odaklanmış durumda.


Dolar fiyatlarında yeni haftada meydana gelen bazı düşüşlere rağmen küresel altın piyasasında hala yatay seyrin devam ettiği öğrenildi. ABD’de enflasyon oranlarının açıklanmasının ardından konu hakkında daha önemli detayların gündeme gelmesi ve altın fiyatları üzerinde etkili olması bekleniyor.

Altın Fiyatları Yükselecek mi?

Faizsiz bir varlık olarak yatırımcıların dikkatini çeken altın, enflasyon oranlarında faiz seçeneğinin yükselmesi ile birlikte bu durumdan bir destek bulabilir. Bununla birlikte faizin sabit kalması halinde de kendisine bir destek bulabileceği ifade edilmişti.

Küresel piyasalarda altının ons fiyatı yeni haftaya 1.890 dolar seviyelerinde başlamıştı. Bunun üzerine haftanın ikinci işlem gününde aşağı yönlü bir ivme kaybettiği öğrenildi. Yaşanan gerileme sonrasında 1.882 dolar seviyelerine kadar düştüğü görüldü.Gram altın fiyatları da yaşanan düşüş sonrasında yeni haftada 525 lira seviyelerinden işlem görüyordu. Sonrasında yaşanan gerileme ile 521 lira seviyesine kadar düştü. Ardından altın fiyatlarında meydana gelen artış sonrasında gram altın bugün güne ivmeyi yukarı yönlü çevirdiğini bir kez daha göstererek 525 liradan başladı. Bu süreçte yatay bir seyir halinde ilerlediği belirtildi.

 


Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram gurubumuzu ve Twitter hesabımızı, haberlere hızlı ulaşmak için Google News adresimizi hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı analizler ve yorumları takip etmeye hemen başlayın!


En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.