Altın alacak vatandaşlara ‘Suriye altını’ uyarısı geldi

Altın alacak vatandaşlara ‘Suriye altını’ uyarısı geldi

ABONE OL
10 Mart 2021 12:04
Altın alacak vatandaşlara ‘Suriye altını’ uyarısı geldi
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Koronavirüs salgını uzun zamandır düğünlerin organize edilmesi içinde ciddi bir engel olmuştu. Salgının yayılmasını engellemek için uzun süredir düğün organizasyonları engellenmişti. Bu süreçte kontrollü bir normalleşme süreci başlatıldı. Yazın salgının biraz daha kontrol altına alınması halinde düğünlerin yeniden uygulanabilmesi bekleniyor.


Düğün sezonunun açılması ile birlikte yazın altın satışlarında ciddi bir artış yaşanması bekleniyor. Bu durumun altın piyasasında da etkilerinin görülebileceği düşünülüyor. Yaz aylarında düğün sezonunun açılması ile birlikte altın fiyatlarının artabileceği düşünülüyor. Bu konuda bazı olumsuz durumlarda ortaya çıkabiliyor. Durumu fırsata çevirebilecek dolandırıcılık olaylarının yaşandığı belirtildi.

Suriye Altınına Dikkat Edin!

Suriye altını denilen altın çeşidi son zamanlarda pek çok kişiyi mağdur etmeye devam ediyor. Normal şartlarda 21 ayar olan Suriye altınının değer hesaplamasının vatandaşlar tarafından yapılması pek mümkün görünmüyor. Normal şartlarda 21 ayar altın ile 22 ayar altın arasında ciddi bir farkın olduğu ancak bunun sadece kuyumcular tarafından anlaşılabilir olduğu belirtildi.Uzmanlar farkında olmadan alınan bu altınların satış sırasında fark edildiğini ifade ettiler. Bu altınları genellikle Suriyelilerin aldığı belirlendi. Benzer altınlara göre çok daha ucuz olduğunu ve buradan anlaşılabileceği ifade ediliyor. Özellikle yazın düğün sezonunun başlaması ile birlikte Suriye altını satışlarının hızlanabileceği belirtildi. Mağduriyet yaşamamak için alınan altınların güvenilir kuyumculardan alınması gerekmektedir.Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.