Altcoinleri Hangi Paritede Takip Etmeliyiz – Alt/BTC Paritelerinin Önemi

Altcoinleri Hangi Paritede Takip Etmeliyiz – Alt/BTC Paritelerinin Önemi

ABONE OL
22 Mart 2021 14:31
Altcoinleri Hangi Paritede Takip Etmeliyiz – Alt/BTC Paritelerinin Önemi
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Bitcoin 2020 Mart ayı çöküsüyle birlikte yukarı yönlü bir ralliye başladı. Fiyat, parabolik bir yükseliş sergilediğinden ötürü altcoinlerin de bir çoğu dolar paritelerinde yükseldi. Birçok altcoinler ise Bitcoin gibi ATH (All Time High) seviyelerini gördü. Kripto para yatırımcılarının yaptığı en büyük hatalardan biri de altcoinleri sadece dolar paritelerinde inceliyor olmaları. Gelin örnek olarak NEO’yu her iki paritede de inceleyelim.


Neo‘nun dolar karşısındaki günlük grafiğine baktığımızda oldukça aşağılardan gelen bir yükseliş trendi görüyoruz. Fiyat neredeyse 50 günlük ortalamasının altına hiç düşmemiş, 200 günlük ortalamasını ise çok kısa bir süre test etmiş. Onun haricinde uzun zaman boyunca yeşil çizgi ile görebildiğimiz 20 günlük ortalamasından (MA20) destek alıp yeni zirveler denediğini görüyoruz. Bir de günlük NEO/BTC pairine göz atalım.Fiyatın bi düşüş trendinde olduğunu oldukça kolay bir şekilde görebiliyoruz NEO/BTC pairinde. Pariteyi incelediğimizde 200 günlük ortalamasının üzerine belli bir vade aralığı dışında hiç atamamış kendini. Henüz 20 ve 50 günlük ortalamaları ile savaşılıyor diplerde. Yukarıda belirttiğimiz gibi dolar paritesinde artış gösteren bir NEO, BTC paritesinde düşüş trendinde ise buradan şunu çıkarabiliriz NEO için; demek ki NEO piyasadan pozitif ayrışarak ve yatırım alarak değerlenmiyor. Piyasa değerlendiği için dolar paritesinde o da değerleniyor, diğer birçok coin gibi.

Altcoinler’de trade yaparken hem USD hem BTC paritelerini incelememiz gerekiyor. Özellikle de USD bazında ATH (All Time High) yapmış coinler, genelde BTC paritelerinde ATH seviyelerini görmemiş oluyorlar henüz. USD bazında yeni zirve arayışında ise bir coin, Fib. uzatmaları dışında izleyebileceğimiz herhangi bir teknik alan kalmıyor altcoinlerde. Burada bize kılavuzluk edecek grafikler kuşkusuz ALT/BTC pariteleridir. Bitcoin’de Kısa Vadeli Fiyat İncelemesi – Trade Stratejileri – Fibonacci Seviyeleri başlıklı konumuzda sizlere gösterdiğimiz yatay destek ve direnç kanallarını, altcoinlerin BTC paritelerinde de çizebilir ve takip edebilirsiniz. Bu sayede ister ALT/BTC ister ALT/USD trade yapın, mutlaka kılavuzluk edecektir o seviyeler size.En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.