Almanya Kriptopara Yatırımlarına İzin Verdi

Almanya Kriptopara Yatırımlarına İzin Verdi

ABONE OL
29 Nisan 2021 11:04
Almanya Kriptopara Yatırımlarına İzin Verdi
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Almanya’da 1 Temmuz tarihinden itibaren geçerli olacak yeni finansal düzenlemelere göre ülkenin en büyük yatırım fonları, fon büyüklüklerinin %20’si ile kriptoparalara yatırım yapabilecek. Spezialfonds olarak adlandırılan bu fonların büyüklüğü ise 1.8 trilyon USD seviyesindedir. 


%1 Bile Büyük Etki Yaratabilir

Distributed Ledger CEO’su Hildebrandt, tüm kriptopara piyasası ile neredeyse eşit büyüklükte olan Spezialfonds fonlarından kriptoparalara %1 oranında bile yatırım yapılmasının piyasada büyük etki yaratabileceğini söyledi. Fonların %20 oranında kriptopara yatırımı yapabilecek olması, yaklaşık 422 milyar USD büyüklüğünde bir yatırıma izin verildiğini göstermektedir. 

Fonların, kriptopara yatırımı için yasal düzenlemeye sahip olması, fon yatırımlarının doğrudan kriptoparalara yöneleceği anlamına gelmez. Ancak kriptopara regülasyonlarındaki belirsizlik nedeniyle her ülke birbirlerinin düzenlemelerini örnek almaktadır. Bu nedenle Almanya’nın yasal altyapıyı sağlamış olması, diğer ülkeler için de öncü bir hareketi temsil edebilir.

etfKriptoparaların Entegrasyonu

Almanya, 2020 yılında aldığı kararla ülkedeki bankaların kriptopara alım-satım ve saklama hizmetine onay vermişti. Geleneksel yatırım araçlarıyla kriptoparaların entegrasyonu için kullanılan borsa ETF’leri son zamanlarda tekrar popüler oldu. Yatırımcıların, hisse senedi satın alır gibi dolaylı yoldan BTC ve ETH satın almasına olanak sağlayan ETF’ler Almanya’daki borsaların ardından Toronto Borsası’nda da onaylanarak işleme açıldı.


Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram gurubumuzu ve Twitter hesabımızı, haberlere hızlı ulaşmak için Google News adresimizi hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı analizler ve yorumları takip etmeye hemen başlayın!


× Sorumluluk Reddi

Sitemizde yayınlanan her içerik, iyi niyet çerçevesinde kaleme alınmıştır ve genel manada bilgi vermek amacıyla yazılmaktadır. Sitemizden edindiği bilgiler ışığında, okuyucunun yaptığı her hamle, çok net bir şekilde kendi riskidir ve siteyle bir ilgisi yoktur.

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.
AKTÜEL ÜRÜNLER UYGULAMASI Hemen Ücretsiz İndir