Alkol sektöründe yeni düzenlemeler yapıldı

Alkol sektöründe yeni düzenlemeler yapıldı

ABONE OL
6 Mayıs 2021 23:06
Alkol sektöründe yeni düzenlemeler yapıldı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından alkol piyasası için yeni bir düzenlemenin yapılmasına karar verildi. Yeni düzenleme Resmi Gazete’de bugün yayınlanarak resmen hayata geçirilmiş oldu. Yeni düzenlemenin detaylarında alkol üretiminin yakından etkilendiği belirtildi.


Yeni düzenleme ile birlikte alkol ve alkollü içki sektörü için üretici olmak isteyenlerin, üretimini alkollü üretime çevirecek olan üreticilerin, üretim gamını genişleterek yeni alkollü içki ekleyecek olan üreticileri yakından ilgilendireceği belirtildi.

Sözleşmelerde İmza Sirküleri Bulunmayacak

Tüm bu sektör içerisinde bulunan tüzel ve gerçek kişiler için hazırlanacak olan sözleşmelerde imza sirkülerine artık gerek duyulmayacağı belirtildi. Alkol ve alkollü içki üretmek isteyen üreticilerin yapmış oldukları başvurularda gerçekleştirilen incelemelerde uygunluk belgesi almış olmaları süreç için yeterli olacak. Uygunluk belgesi almak istedikleri zaman daha önce geçerli olan imza sirküsü şartının ortadan kaldırılmasına karar verildi.

Yapılacak ana sözleşmelerde Türkiye Ticaret Sicili Gazetesi’nde yayınlanma şartının bulunması planlanıyor. Etil alkol üretim tesisi kurma aşamasında ize gerçek ya da tüzel kişilerin talepleri doğrultusunda hazırlanacak olan dilekçelerde yetkili olan kişilere dair herhangi bir imza sirküsü şartının da aranmayacağı özellikle belirtildi. Yapılacak olan bu düzenlemenin pek çok anlamda üretimi olumlu yönden etkileyebileceği ve ortaya çıkan pek çok bürokrasiyi de ortadan kaldıracağı için etkili olması bekleniyor.


Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram gurubumuzu ve Twitter hesabımızı, haberlere hızlı ulaşmak için Google News adresimizi hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı analizler ve yorumları takip etmeye hemen başlayın!


× Sorumluluk Reddi

Sitemizde yayınlanan her içerik, iyi niyet çerçevesinde kaleme alınmıştır ve genel manada bilgi vermek amacıyla yazılmaktadır. Sitemizden edindiği bilgiler ışığında, okuyucunun yaptığı her hamle, çok net bir şekilde kendi riskidir ve siteyle bir ilgisi yoktur.

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.
AKTÜEL ÜRÜNLER UYGULAMASI Hemen Ücretsiz İndir