Alan Yatırım / 25 Mart 2021 EUR/USD Paritesi Yorumları ve Analizi

Alan Yatırım / 25 Mart 2021 EUR/USD Paritesi Yorumları ve Analizi

25 Mart 2021 EUR/USD paritesi analizleri ve yorumları günlük bülten içerisinde paylaşıldı.

ABONE OL
25 Mart 2021 13:13
Alan Yatırım / 25 Mart 2021 EUR/USD Paritesi Yorumları ve Analizi
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Euro Bölgesi Ekonomik Aktivitesi Beklenmedik Artış Gösterdi

Euro Dolar paritesi 200 günlük ortalamasının geçtiği 1.1830 seviyesinde konsolide olma çabası içerisine girdi. Euro Bölgesi ve Almanya’da imalat PMI beklentilerden çok daha yüksek geldi. Karantina önlemlerinin azalacağına ve siparişlerin güçlü bir şekilde artacağı beklentileri, PMI verisinin beklentilerin üzerinde gelmesinde etkili oldu. Diğer taraftan Avrupa ülkelerinin karantina önlemleri ve ABD doları ile arasındaki getiri farkı paritede aşağı yönlü baskının devam etmesinde etkili oluyor.


Euro, Dolar karşısında günü 0.30% değer kaybı ile tamamladı. Teknik olarak Euro, Dolar karşısında orta vadeli düşüş trendi ve kısa vadeli düşüş trendi devam etmektedir. Bununla beraber EURUSD paritesinde kısa vadeli direnç seviyeleri 1.1810 ve 1.1870’de, destek seviyeleri ise 1.1760 ve 1.1710’de bulunmaktadır.

Kaynak: Alan Yatırım Günlük Bülten


Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram gurubumuzu ve Twitter hesabımızı, haberlere hızlı ulaşmak için Google News adresimizi hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı analizler ve yorumları takip etmeye hemen başlayın!


× Sorumluluk Reddi

Sitemizde yayınlanan her içerik, iyi niyet çerçevesinde kaleme alınmıştır ve genel manada bilgi vermek amacıyla yazılmaktadır. Sitemizden edindiği bilgiler ışığında, okuyucunun yaptığı her hamle, çok net bir şekilde kendi riskidir ve siteyle bir ilgisi yoktur.

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.
AKTÜEL ÜRÜNLER UYGULAMASI Hemen Ücretsiz İndir