DOLAR

8,1458

-0.05%
EURO

9,7335

0.13%
ALTIN(gr)

457,32

0,74%%
BİST 100

1.379,88

0.29%
AKİB Firma Sayısını Artırmayı Hedefliyor

AKİB Firma Sayısını Artırmayı Hedefliyor

ABONE OL
29 Mart 2021 17:12
AKİB Firma Sayısını Artırmayı Hedefliyor
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Akdeniz İhracatçı Birlikleri, yeni yayınladığı ihracat projesiyle gıda sektöründe ihracat yapan firma sayısını arttırmayı hedefliyor.


AKİB’den yapılan açıklamaya göre, birlik, Türkiye’ye yeni ihracatçılar kazandırmak için faaliyetlerini sürdürüyor.

Bu kapsamda Mersin, Adana, Hatay, Kayseri ve Karaman’da üretici konumunda olan ve ihracat potansiyeli bulunan firmalara yönelik ücretsiz yürütülen Birlik’te İhracat Projesi’nde katılımcılar pazar araştırması konusunda yetkinlik kazanıp, ihraç edecekleri ürünler bazında uygun hedef pazarları tespit ederek ihracat için ilk adımı attı.

Projede firmalara hedef pazarlara yönelik bilgiler aktarıldı.Potansiyel ithalatçı firmalara erişimde AKİB’den veri desteği alan katılımcı firmalar, ihracat hedefleri doğrultusunda tedarikçilerle iletişime geçip pazarlama faaliyetlerinde de bulundu.

İlk dönem sonunda ürünlerinin ihracat potansiyeli ve hedef pazarlar hakkında detaylı bilgi sahibi olan firmalardan biri Kongo Demokratik Cumhuriyeti’ne kuru soğan ihracatı gerçekleştirdi.

Projenin yeni dönem programında gıda üreticisi firmalardan katılım talepleri toplanacak, projeye uygun firmalar belirlenecek ve ilk dönemde gerçekleştirilen faaliyetler tekrarlanacak.En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.