DOLAR

%
EURO

%
ALTIN(gr)

460,35

1,36%%
BİST 100

1.408,14

0.03%
Akaryakıt fiyatlarında haksız zamma müdahale ediliyor!

Akaryakıt fiyatlarında haksız zamma müdahale ediliyor!

ABONE OL
10 Mart 2021 14:51
Akaryakıt fiyatlarında haksız zamma müdahale ediliyor!
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Araç sahiplerini yakından ilgilendiren akaryakıt fiyatları hakkında her geçen gün artarak devam eden şikayetler oldukça dikkat çekmişti. Bunun üzerine geçtiğimiz haftalarda akaryakıt fiyatlarında meydana gelen zamların haksız kazanç elde etmeye yönelik olduğu ve yasal olmayan yollardan gerçekleştirildiği ortaya çıktı. Bu durum tartışmaları beraberinde getirirken EPDK konuya el attığını duyurdu.


EPDK tarafından ‘Akaryakıt alırken dikkat’ başlığı altında bir yazı yayınlandı. Araç sahiplerinin akaryakıt almak istediklerinde dikkat etmeleri gereken konulara vurgu yaptıkları bir sistem olarak ifade edilen bu süreçte bazı ayrıntılar oldukça dikkat çekti. Genellikle araç sahiplerinin tercih yaptıkları sırada isim yapan markaları tercih ettikleri tespit edilmişti. Bu durumda marka olabilen bayiler ise fiyatları şişirmeye başladılar. EPDK tarafından yapılan uyarıda her benzinin kalitesinin aynı olduğu, bu yüzden bayiye değil ucuzluğa dikkat edilmesi gerektiği belirtildi.

Haksız Zam Yaptıkları Ortaya Çıktı!

Geçtiğimiz günlerde EPDK tarafından yapılan inceleme ve değerlendirme sonrasında bazı büyük şirketlerin akaryakıt fiyatlarına yasal olmamasına rağmen gizli gizli zam yaptıklarını ortaya çıkardı. Bu konuda EPDK tarafından dağıtım şirketlerine yönelik bir inceleme başlatıldı.Zammın yapılması halinde kamuoyunda konu hakkında paylaşımların yapıldığı ve buna göre hareket edildiği belirtiliyor. EPDK tarafından haksız zammın yapıldığı tespit edilen şirketler hakkında detaylı bir inceleme başlatıldı.

Eko Ayrıntı

Eko Ayrıntı

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.