DOLAR

8,1458

-0.05%
EURO

9,7335

0.13%
ALTIN(gr)

457,32

0,74%%
BİST 100

1.379,88

0.29%
Akaryakıt fiyatları yeniden düzenlendi

Akaryakıt fiyatları yeniden düzenlendi

ABONE OL
9 Nisan 2021 11:09
Akaryakıt fiyatları yeniden düzenlendi
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Araç sahiplerini yakından ilgilendiren akaryakıt fiyatları hakkında ortaya çıkan kafa karışıklığının son bulması için yeni bir düzenlemenin yapılmasına karar verildi. Enerji Piyasaları Düzenleme Kurumu tarafından bir süredir akaryakıt fiyatlarının yeniden belirlenmesi için bir düzenlemenin yapılmasına karar verilmişti. Çalışmaların devam ettiği bilinirken çalışmanın tamamlandığı ve akaryakıt fiyatlarının bazı illerde değişikliğe uğradığı ifade edildi.


EPDK tarafından yapılan yeni düzeleme sonrasında akaryakıt fiyatları bugünden itibaren değişmek üzere yeniden belirlenmiş oldu. Bazı illerde bu durum akaryakıt fiyatlarına zam olarak yansırken bazı illerde ise herhangi bir değişikliğin yaşanmadığı belirlendi. Bu durum sistem üzerinde dengenin sağlandığı yönünde yorumlandı.

Akaryakıt Fiyatları Nasıl Değişti?

EPDK tarafından fiyatların yeniden düzenlenmesinin ardından yeni fiyatlar araç sahipleri tarafından merak edilmeye başlandı. İstanbul bazında bakıldığı zaman Avrupa yakasında akaryakıt fiyatlarında herhangi bir değişikliğin yapılmadığı belirlendi. Anadolu yakasında ise benzinin litre fiyatı 7 lira 8 kuruşken, 7 lira 9. Kuruşa çıkarıldı. Motorinin litre fiyatı ise 6 lira 44 kuruştan 6 lira 45 kuruşa kadar çıkmış oldu.

Ankara’da ise benzinin litre fiyatına 2 kuruşluk bir zam yapıldı. Böylece benzin 7 lira 15 kuruş, motorin ise 6 lira 51 kuruşa çıkmış oldu. Şehir bazında yapılan değişiklilere detaylı olarak ulaşmak isteyen vatandaşların EPDK internet sitesine bakarak tüm fiyatlara ulaşabilecekleri belirlendi.

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.