Ahlatcı Yatırım / 23 Mart 2021 Dolar Yorumları ve Analizleri

Ahlatcı Yatırım / 23 Mart 2021 Dolar Yorumları ve Analizleri

23 Mart 2021 Ahlatcı Yatırım tarafından bültende yayımlanan dolar yorumları ve analizleri açıklandı.

ABONE OL
23 Mart 2021 10:21
Ahlatcı Yatırım / 23 Mart 2021 Dolar Yorumları ve Analizleri
0

BEĞENDİM

ABONE OL

TCMB başkanı değişikliğinin yapılması ile beraber Türk Lirası hızla değer kaybetmeye başladı. Asya piyasalarının açılmasıyla birlikte, düşük likidite ile beraber işlem fiyatı 8,37’yi görürken, gün içinde yaşanan gelişmelerle beraber 7,75’e kadar gerileme oldu.


Dün sabah bu durumlara istinaden açıklama yapan Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan, fiyat istikrarına vurgu yaptı ve liberal kambiyo rejiminin uygulanmasına kararlılıkla devam edileceğini iletti.

Yaşanan tüm gelişmeler çerçevesinde yukarı yönlü hareketin sürmesi beklenirken, kurda 7,90 ve 8,00 TL direnç seviyeleri olarak takip edilmesi gerekiyor. Olası aşağı yönlü hareketlerin oluşması halinde ise 7,75 ve 7,60 destek seviyelerinin önemi büyük olacak.

Kaynak: Ahlatcı Yatırım Sabah Bülteni


Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram gurubumuzu ve Twitter hesabımızı, haberlere hızlı ulaşmak için Google News adresimizi hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı analizler ve yorumları takip etmeye hemen başlayın!


× Sorumluluk Reddi

Sitemizde yayınlanan her içerik, iyi niyet çerçevesinde kaleme alınmıştır ve genel manada bilgi vermek amacıyla yazılmaktadır. Sitemizden edindiği bilgiler ışığında, okuyucunun yaptığı her hamle, çok net bir şekilde kendi riskidir ve siteyle bir ilgisi yoktur.

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.