Afrika’da 230 Milyon Kişi Kalıcı Açlık İle Karşı Karşıya

Afrika’da 230 Milyon Kişi Kalıcı Açlık İle Karşı Karşıya

Nijerya Maliye, Bütçe ve Ulusal Planlama Bakanı Zainab Ahmed; Afrika'da 230 milyon insanın açlık krizi ile karşı karşıya olduğunu belirtti.

ABONE OL
31 Mart 2021 16:20
Afrika’da 230 Milyon Kişi Kalıcı Açlık İle Karşı Karşıya
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Nijerya Maliye, Bütçe ve Ulusal Planlama Bakanı Zainab Ahmed; Afrika’da 230 milyon insanın açlık krizi ile karşı karşıya olduğunu belirtti.


Ahmed, Dünya Bankası ve Uluslararası Para Fonunun (IMF) çevrim içi düzenlediği “Afrika’da Gıda Güvenliği” başlıklı toplantıda yaptığı konuşmada, Nijerya ve diğer Afrika ülkelerindeki gıda durumunun sürdürülemez olduğuna işaret etti. Ahmed, Sahra Altı Afrika’da yaklaşık 230 milyon kişinin hala kalıcı gıda kriziyle karşı karşıya olduğunu vurguladı.

Nijerya’nın gıda güvenliğini sağlamada tarım sektöründe kritik zorluklarla karşılaşıldığının altını çizen Ahmed, Nijerya hükümetinin, Afrika’daki ekilebilir arazi miktarı göz önüne alındığında, ticari tarıma yönelme zamanının geldiğine dikkat çekti.

Ahmed, küresel düzeyde, gıda güvenliğini garanti altına alacak entegre ve iyi koordine edilmiş bir yaklaşım çağrısında bulunarak, güvenli bir gıda sisteminin hem insanların hem de ulusların ekonomilerinin sağlığı için merkezi önemde olduğunu söyledi.Ülkesinde gıda kriziyle mücadele için yaklaşık 7 milyon kişinin tarımda aktif olarak istihdam edildiğini aktaran Ahmed, Tarım Bakanlığının da yaklaşık 20 milyon kişiye iş imkanı sunmayı hedeflediğini kaydetti.


Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram gurubumuzu ve Twitter hesabımızı, haberlere hızlı ulaşmak için Google News adresimizi hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı analizler ve yorumları takip etmeye hemen başlayın!


× Sorumluluk Reddi

Sitemizde yayınlanan her içerik, iyi niyet çerçevesinde kaleme alınmıştır ve genel manada bilgi vermek amacıyla yazılmaktadır. Sitemizden edindiği bilgiler ışığında, okuyucunun yaptığı her hamle, çok net bir şekilde kendi riskidir ve siteyle bir ilgisi yoktur.

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.
AKTÜEL ÜRÜNLER UYGULAMASI Hemen Ücretsiz İndir