Acun Ilıcalı, 250 Bin TL tazminat ödeyecek!

Acun Ilıcalı, 250 Bin TL tazminat ödeyecek!

ABONE OL
12 Mart 2021 20:38
Acun Ilıcalı, 250 Bin TL tazminat ödeyecek!
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Şehrazat, ‘Aynen Öyle’, ‘Kınalı Bebek’, ‘Yaz Yaz Yaz’, ‘Yalnızlığa Hüküm Giydim’, ‘Adaletsiz Yar’, ‘Kıyamam’, ‘Maazallah’ ve ‘Çek Babam Çek’ adlı eserlerinin programlarda izinsiz kullanıldığı gerekçesiyle Acun Medya ve TV 8 kanalına dava açtı. İstanbul Fikri ve Sinai Haklar Hukuk Mahkemesi’ne açılan dava geçtiğimiz günlerde karara bağlandı.


Acun Ilıcalı 249 bin lira tazminat ödeyecek

Davayı karara bağlayan mahkeme, davacı Şehrazat’ın mali ve manevi haklarının davalılar tarafından ihlal edildiğine hükmetti. Mahkeme, 11 Temmuz 2016 tarihinden itibaren işleyecek olan yasal faiziyle birlikte 239 bin 250 lira izinsiz kullanım bedeli ve 10 bin lira manevi tazminatın davalılar tarafından davacıya ödenmesine karar verdi.

Acun Ilıcalı, 99.5 milyon TL’ye yeni bir uçak satın alınca beste ve söz yazarı Şehrazat “Haram zıkkım olsun” diye tepki göstermişti. Acun da Şehrazat’a dava açmıştıŞehrazat, “Aldığın uçakta en azından benim hiç gözüm yok! İstersen 1000 tane uçak al ancak önce teliflerimizi öde. Hak yeme! Kursağına yapışır. Senin yaşın kadar benim kariyerim! Hiç utanma yok dimi” ifadelerini kullanmıştı.

Kaynak: Patronlar Dünyası

Eko Ayrıntı

Eko Ayrıntı

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.