ABD’nin Ham Petrol Stokları Artış Gösterdi

ABD’nin Ham Petrol Stokları Artış Gösterdi

Geçtiğimiz hafta ABD'nin ticari ham petrol stokları bir önceki haftaya kıyasla 100 bin varil arttı.

ABONE OL
29 Nisan 2021 09:49
ABD’nin Ham Petrol Stokları Artış Gösterdi
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Geçtiğimiz hafta ABD’nin ticari ham petrol stokları bir önceki haftaya kıyasla 100 bin varil arttı.


EIA (ABD Enerji Enformasyon İdaresi), geçen hafta ülkede ticari ham petrol stoklarının 100 varil artış göstererek yaklaşık 493 milyon 100 bin varile yükseldiğini bildirdi.

Piyasa, stokların yaklaşık 375 bin varil artacağı beklentisindeydi.

Ticari ham petrol stoklarına dahil edilmeyen stratejik ham petrol stoklarıysa 1 milyon 400 bin varil gerileyerek 634 milyon 500 bin varil oldu.Söz konusu olan dönemde, ABD’nin benzin stokları 100 bin varil artış ile 235 milyon 100 bin varil olarak bildirildi.

Petrol üretimi azaldı

Geçtiğimiz hafta ABD’nin ham petrol ithalatı, bir önceki haftaya kıyasla günlük ortalama 1 milyon 211 bin varil yükselerek yaklaşık 6 milyon 616 bin varil, ihracatıysa günlük ortalama 7 bin varil gerileyerek 2 milyon 541 bin varil oldu.

Ülkenin günlük olarak ham petrol üretimi, 17-23 Nisan aralağında 103 bin varil gerileyerek yaklaşık 11 milyon 342 bin varil oldu.

ABD Enerji Enformasyon İdaresi’nin Nisan 2021 Kısa Dönem Enerji Görünümü Raporu’na bakıldığında, günlük ABD’nin ortalama ham petrol üretiminin bu yıl 11 milyon varil, gelecek yılsa 11 milyon 900 bin varil olması tahmin ediliyor.

ekoayrinti.com


Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram gurubumuzu ve Twitter hesabımızı, haberlere hızlı ulaşmak için Google News adresimizi hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı analizler ve yorumları takip etmeye hemen başlayın!


× Sorumluluk Reddi

Sitemizde yayınlanan her içerik, iyi niyet çerçevesinde kaleme alınmıştır ve genel manada bilgi vermek amacıyla yazılmaktadır. Sitemizden edindiği bilgiler ışığında, okuyucunun yaptığı her hamle, çok net bir şekilde kendi riskidir ve siteyle bir ilgisi yoktur.

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.
AKTÜEL ÜRÜNLER UYGULAMASI Hemen Ücretsiz İndir