ABD’de Nisan Ayında Konut Satışları Azaldı

ABD’de Nisan Ayında Konut Satışları Azaldı

ABONE OL
25 Mayıs 2021 20:05
ABD’de Nisan Ayında Konut Satışları Azaldı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

ABD’de aylık olarak yapılan konut satış değerlendirmelerinde Nisan ayı raporu yayınlandı. Bu raporun detaylarına bakıldığı zaman yeni konut satışlarının Nisan ayında bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 5,9 oranında azaldığı belirlendi. Yaşanan gerileme sonrasında 863 bin satış gerçekleşti.


ABD Ticaret Bakanlığı, nisan ayına ilişkin yeni konut satış istatistiklerini açıkladı.

Buna göre, ülkede yeni konut satışları, nisanda bir önceki aya kıyasla yüzde 5,9 azaldı. ABD’de mevsim etkilerinden arındırılmış olarak bu dönemde 863 bin yeni konut satıldı.

Beklentilerin aksine düşüş gösteren yeni konut satışlarının, söz konusu dönemde 970 bin olması öngörülüyordu.Yeni konut satışları, nisanda geçen yılın aynı ayına göre ise yüzde 48,3 arttı.

Mart ayına ilişkin yeni konut satış rakamları da 1 milyon 21 binden 917 bine revize edildi.

ABD’de nisanda satışa çıkan yeni konutların medyan satış fiyatı ise geçen yıla göre yüzde 20,1 artışla 372 bin 400 dolara yükseldi.


Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram gurubumuzu ve Twitter hesabımızı, haberlere hızlı ulaşmak için Google News adresimizi hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı analizler ve yorumları takip etmeye hemen başlayın!


En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.