DOLAR

%
EURO

%
ALTIN(gr)

461,04

1,51%%
BİST 100

1.408,14

0.03%
ABD hükümetinden çiftçilerin kullanımına 12 milyar dolarlık destek
  • ekoayrıntı
  • Ekonomi
  • ABD hükümetinden çiftçilerin kullanımına 12 milyar dolarlık destek

ABD hükümetinden çiftçilerin kullanımına 12 milyar dolarlık destek

Amerika Birleşik Devletleri’nde salgın dönemi boyunca aksama gösteren, tarım ve gıda sektörüne yeni destekler geliyor. Hükümet, bu alanlarda çalışan vatandaşlara, 12 milyar dolar destek ve teşvik yapılacağını açıkladı.

ABONE OL
25 Mart 2021 12:50
ABD hükümetinden çiftçilerin kullanımına 12 milyar dolarlık destek
0

BEĞENDİM

ABONE OL

ABD Başkanı seçilmesinin ardından korona virüs ile sıkı bir mücadele içerisine giren Joe Biden ve yönetimi, tarıma yönelik 12 milyar dolarlık destek paketi açıklamasında bulundu. Trump yönetiminin yardım programları dışında tuttuğu üreticilere destek paketleri verileceği ABD Tarın Bakanlığı (USDA) tarafından açıklandı.


Bloomberg tarafından hazırlanan rapora göre USDA, salgın etkisi altında bulunan küçük ölçekli ve sosyal anlamda dezavantajı bulunan çiftçilerin yanı sıra organik gıda, bioyakıt ve diğer özel mahsül üreticilerine yardım etmek için 6 milyar dolar hibe edecek.

Bunun yanında USDA, mısır, soya fasulyesi ve buğday gibi mahsuller yetiştiren, ABD’deki yardımların kapsamı doğrultusunda destek alan 560.00’den fazla çiftçiye 4.5 milyar dolarlık ödemeleri artırmak için korona virüs teşvik fonlarını kullanacağını da açıkladı. USDA, hazırladığı program çerçevesinde, sığır çiftliklerinden alınan önceki ödeme oranlarını da 1,1 milyar dolardan daha fazla artıracak.

ABD Başkanı Joe Biden

ABD Başkanı Joe BidenAyrıca USDA dün yaptığı açıklamada, sığır üreticilerine, mısır ve soya fasulyesi gibi mahsul yetiştiricilerine de yaklaşık 5,6 milyar dolar ödeme artırımının yapılacağını ekledi.

“Trump döneminde yardımlar adil dağıtılmadı!”

Konu hakkında görüş bildiren ABD Tarım Bakanı Tom Vilsack, eski Başkan Trump tarafından uygulanan yardım dağıtımının, eşitsizlikler içerisinde gerçekleştiğini ve tüm yardımların tekrar gözden geçirileceğini belirtti. Konuşmasında daha çok Trump dönemini ve yönetimini eleştiren Vilsack, şu ifadeleri kullandı:

“Pandemi tüm tarım sektörünü yakından ve kötü yönde etkiledi. Fakat ülkemizde bulunan pek çok çiftçi, salgın kapsamında verilen önceki yardım tutarından yararlanamadı.”

ABD yönetimi tarafında yapılan açıklamalarda, Covid-19 ile mücadele kapsamında oluşturulan yardım paketlerinin artacağını ve hükümetin bu dönemde halkın yanında olacağına vurgu yapıldı.En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.