ABD Halkı Destek Parasıyla Bitcoin Alacak

ABD Halkı Destek Parasıyla Bitcoin Alacak

Merkezi Japonya’da bulunan yatırım bankası Mizuho, piyasayı yakından ilgilendiren açıklamalarda bulundu. Şu sıralar gündemde olan ABD yardım paketi kapsamında dağıtılacak paranın, yaklaşık 40 milyar doları Bitcoin ve hisse senetlerine aktarılabileceğini belirtti.

ABONE OL
31 Mart 2021 21:21
ABD Halkı Destek Parasıyla Bitcoin Alacak
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Dünya piyasalarını yakından ilgilendiren, ABD yardım paketi hakkında, Japonya merkezli Mizuho yatırım bankası anket düzenledi. ABD tarafından yaklaşık 1,9 trilyon dolarlık, yardım çeki dağıtılacak. Yatırım bankası tarafından yapılan ankette, bu çeklerin bir kısmının hisse senedi ve Bitcoin yatırımlarına gidebileceğinin beklendiği iletildi.


ABD’de yaşayan, yıllık gelir seviyesi 150 bin dolar altında olan, yaklaşık 235 hane ile yapılan araştırma sonucunda, dağıtılacak yardım çeklerinin nasıl kullanılacağı anketi yapıldı. Ankete katılan ailelere dağıtılacak çekin toplam maliyeti 380 milyar dolar büyüklüğünde, aileler ankete verdikleri cevaplar ile yardım çeklerinin yaklaşık 40 milyar dolarının Bitcoin ve hisse senedi yatırıma gideceğini gösterdi.

Bitcoine yatırım yapacaklar daha fazla

ABD hükümeti tarafından dağıtılacak yardım çeklerini Bitcoin alımı amacıyla kullanacağını dile getirenlerin sayısı, hisse senedine yatırım yapmayı düşünenlerden daha fazla. Yardım çeklerini yatırım amacıyla kullanacak olanların yüzde 61’i Bitcoin, yüzde 39’u hisse senedi alacağını dile getirdi.

Japon yatırım bankası Mizuho, insanların anket sonucundaki gibi yatırım yapmaları halinde, şu an yaklaşık 1,1 trilyon dolar olan Bitcoin piyasa değerinin, yaklaşık yüzde 2-3 daha artış gösterebileceğini belirtti.

Eko Ayrıntı

Eko Ayrıntı

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.