5 milyar liralık destek için detaylar belli oldu

5 milyar liralık destek için detaylar belli oldu

ABONE OL
2 Mayıs 2021 21:41
5 milyar liralık destek için detaylar belli oldu
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Devlet tarafından verilen desteklere bir yenisi daha eklendi. Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank tarafından yapılan açıklamalar sonrasında KOSGEB tarafından yeni bir destek programının hazırlandığı belirtildi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da imzası ile birlikte yeni bir duyuru yapıldı.


KOSGEB tarafından 5 milyar lira bütçeli bir destek programının hazırlandığı ifade edildi. Destek verileceği bir süredir konuşuluyordu ancak son zamanlarda yapılan düzenlemelerle birlikte programın ayrıntılarına da yer verildi.

Destek Programı Başvuru Tarihleri Açıklandı

12

KOSGEB tarafından verilecek olan desteğin detaylarına bakıldığı zaman salgın nedeniyle iş yapamayan ya da zarar gören pek çok işletmenin olduğu ifade edilmişti. İmalat sektöründe işlem yapan ve 2017 yılından sonra kurulan teknoloji tabanlı kuruluşlar için sürecin başladığı belirlendi. Başvurular için tarih belirlendi. Destek miktarının toplam 5 milyar lira olduğu açıklanırken destek başvuru tarihleri de 3 ile 21 Mayıs tarihleri olarak açıklandı.Teknoloji Bakanı tarafından yapılan açıklamalara göre mikro ölçekli olan işletmeler için 30 bin lira verilebileceği belirtildi. Küçük işletmelere ise daha fazla destek verilecek. Küçük işletmelere 75 bin lira destek verilecek. Şimdilerde destek alabilecek olan toplam 130 bin adet işletmenin olduğu belirtildi.

Tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgını nedeniyle işletmelerin büyük kısmı yeterli kaynak bulamadıkları için maddi sıkıntı yaşıyorlar. Bunun üzerine verilecek desteklerin pek çok işletme sahibine derin bir nefes aldırması bekleniyor.


Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram gurubumuzu ve Twitter hesabımızı, haberlere hızlı ulaşmak için Google News adresimizi hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı analizler ve yorumları takip etmeye hemen başlayın!


× Sorumluluk Reddi

Sitemizde yayınlanan her içerik, iyi niyet çerçevesinde kaleme alınmıştır ve genel manada bilgi vermek amacıyla yazılmaktadır. Sitemizden edindiği bilgiler ışığında, okuyucunun yaptığı her hamle, çok net bir şekilde kendi riskidir ve siteyle bir ilgisi yoktur.

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.
AKTÜEL ÜRÜNLER UYGULAMASI Hemen Ücretsiz İndir