35 şirket BDDK başvuru sürecini başlattı

35 şirket BDDK başvuru sürecini başlattı

ABONE OL
9 Nisan 2021 11:39
35 şirket BDDK başvuru sürecini başlattı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Tasarruf finansman şirketleri için meclisten çıkan yeni bir karar sonrasında birtakım düzenlemelerin ve değişikliklerin yapılmasına karar verilmişti. Bundan sonraki dönemde faizsiz ev ve araba veren şirketler için kasalarında 100 milyon liralık bir sermayenin bulunması gerekiyor. Aynı zamanda vatandaşın parasını ve haklarını koruma altına alabilmek için çeşitli düzenlemelerin yapılması da planlananlar arasında yer alıyor.


Tasarruf finansman şirketlerinin çalışmaya devam edebilmeleri için BDDK için zorunlu olarak faaliyet iznine başvurmaları gerekmektedir. Aksi takdirde izinsiz faaliyette bulunmak bir suç sayıldığı için haklarında çeşitli soruşturmaların başlatabileceği belirtildi. BDDK tarafından verilen başvuru sürecinin dün itibariyle sona erdiği belirlendi.

Şartları Sağlayanlar Hizmet Vermeye Devam Edecek!

BDDK tarafından konu hakkında bir açıklamanın yapıldığı belirlendi. Şirketlerin başvuru yapmalarının ardından değerlendirme süreçlerinin de devam edeceği açıklandı. Bu süreç içerisinde tüm şirketler hizmet vermeye devam edecekler. Başvuru için gerekli olan şartları tamamlayamamış olan şirketlerin ise intibak taleplerinin BDDK tarafından reddedildiği belirlendi.

BDDK tarafından konu hakkında bir listenin yayınlandığı belirlendi. Yayınlanan listenin ardından mağduriyet yaşanmaması için konu hakkında uyarıların yapıldığı belirlendi. Bu süreçte intibak başvurusu düzenlenmesi konusunda yardımcı olunacağı söylenen gerçek ya da tüzel kişilere itibar edilmemesi gerektiğine karar verildi. Yayınlanan listede ise şimdiye kadar toplam 35 şirketin BDDK’ya intibak başvurusunda bulunduğu ifade edildi.

Eko Ayrıntı

Eko Ayrıntı

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.