2021 Yılında Sıfır Araçlarda ÖTV İndirimi Yapılacak Mı?

2021 Yılında Sıfır Araçlarda ÖTV İndirimi Yapılacak Mı?

ABONE OL
8 Mart 2021 12:11
2021 Yılında Sıfır Araçlarda ÖTV İndirimi Yapılacak Mı?
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Türkiye genelinde araştırılan konular arasında yer alan ÖTV indirimleri ile ilgili detaylar gelmeye başladı. Temmuz ayına dair enflasyon verilerinin açıklanmasından sonra ÖTV indirimlerinin gelmesi bekleniyor. Özellikle sıfır ve ikinci el araç satın almak isteyen kişiler bankalar tarafından verilen kredi paketlerinden sonra sıfır ve ikinci el otomobil satın almak için ÖTV indirimleri bekleniyor. Öncelikle elinde olan birikimlerle sıfır ya da ikinci el otomobil alma planı yapan kişiler ÖTV indirimlerinin gelip gelmeyeceğini merak etmektedir. Peki, 2021 Yılında Sıfır Araçlarda ÖTV İndirimi Yapılacak Mı? 


2021 Yılında ÖTV İndirimleri Yapılacak Mı?

Geçen yıl kamu bankaları tarafından başaltılan kredi paketlerinden sonra ÖTV indirimlerinin gelmesi bekleniyor. ÖTV indirimleriyle ilgili henüz resmi bir açıklama yapılmadı. Açıklama gelmediğinden ötürü araç alacak kişiler tarafından beklenti hemen her gün azalmaktadır.

ÖTV İndirimi Yapılmayacak!

Otomobil Yetkili Satıcıları Derneği Başkanı Murat Şahsuvaroğlu ÖTV indirimlerinin henüz doğru olmadığını söyledi. Satışlar hareketlendiği için ÖTV indirimlerinin gelmesi beklenmiyor. Bankalar tarafından otomotiv tarihinde ikinci eli destekleyen bir faiz kampanyasının şuanda yürürlülükte olduğu belirtildi.

Eski dönemlerde yapılan açıklamalara bakıldığında 2020 yılının Temmuz ayı ortalarında ÖTV indirimlerinin yapılacağı tartışma konusu olmuştu. Temmuz ayı ortalarına dek resmi açıklama yapılmadığından ötürü sıfır ve ikinci el otomobil satışları yavaşlamıştır. ÖTV indirimlerinin gelip gelmeyeceğiyle ilgili tartışmalar hala devam ederken, bankalar tarafından verilen kredi kampanyalarının yeterli olduğu savunuluyor.

    Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.