2021 Yılında Halka Arz Sayısının 40’ı Geçmesi Bekleniyor

2021 Yılında Halka Arz Sayısının 40’ı Geçmesi Bekleniyor

BIST Genel Müdürü Korkmaz Ergun, "Borsamızda, senenin başından beri işlem gören 11 şirkete 6,6 milyar lira kaynak sağlandı. Başvurusu değerlendirilmeye devam eden şirketlerle, içinde bulunduğumuz yıl inşallah 40 şirketi rahatlıkla aşarız" ifadelerini kullandı.

ABONE OL
29 Nisan 2021 10:13
2021 Yılında Halka Arz Sayısının 40’ı Geçmesi Bekleniyor
0

BEĞENDİM

ABONE OL

BIST Genel Müdürü Korkmaz Ergun, “Borsamızda, senenin başından beri işlem gören 11 şirkete 6,6 milyar lira kaynak sağlandı. Başvurusu değerlendirilmeye devam eden şirketlerle, içinde bulunduğumuz yıl inşallah 40 şirketi rahatlıkla aşarız” ifadelerini kullandı.


TOBB (Borsaya Kote Ortaklık Yöneticileri Derneği ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği) Türkiye Sermaye Piyasası Meclisi ile işbirliğinde “Ekonomik Büyümede Halka Arzların Rolü Gelinen Nokta ve Beklentiler” adı altında çevrim içi bir seminer hazırladı.

BIST Genel Müdürü Ergun, etkinlik içinde yaptığı konuşmada, yatırımcıların işlemde olan şirketlere sermayedar olduklarını ve böylece şirketlerin geleceğinde yer alma taleplerini gösterdiklerini belirtti.

BIST olarak da bu sürece aracılık ettiklerini belirten Ergun, “Borsada işlem gören şirketlere değişik teşvikler gerçekleşti. Örnek olarak, 2 puan kurumlar vergisi indirimi gelmiştir. EPDK’nın tarifelerindeyse enerji şirketlerinin lehine uygulamalar bulunmakta.Nakit sermaye artırımlarında matrahta uygulanan indirimlerde avantaj olmuştur. Dolayısıyla hem şu anki piyasa koşullarıyla hem de bu teşviklerle 2021 yılında halka arzların ivmelenerek devam etmesini bekliyoruz.

Borsamızda, senenin başından beri işlem gören 11 şirkete 6,6 milyar lira kaynak sağlandı. Talepleri değerlendirilmeye devam eden şirketlerle, içinde bulunduğumuz yıl inşallah 40 şirketi rahatlıkla aşarız” ifadelerini kullandı.

Web sitemizde yayınlanmış hiç bir içerik yatırım tavsiyesi belirtmemektedir. Bu sebeple, yaptığınız yatırımlardan kar istenmediği gibi yatırım sonucu oluşan kayıplarda da sorumluluk hiçbir şekilde kabul edilmemektedir. Sitemizi ziyaret ettiğiniz için teşekkür ederiz. – ekoayrıntı.com


Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram gurubumuzu ve Twitter hesabımızı, haberlere hızlı ulaşmak için Google News adresimizi hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı analizler ve yorumları takip etmeye hemen başlayın!


× Sorumluluk Reddi

Sitemizde yayınlanan her içerik, iyi niyet çerçevesinde kaleme alınmıştır ve genel manada bilgi vermek amacıyla yazılmaktadır. Sitemizden edindiği bilgiler ışığında, okuyucunun yaptığı her hamle, çok net bir şekilde kendi riskidir ve siteyle bir ilgisi yoktur.

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.
AKTÜEL ÜRÜNLER UYGULAMASI Hemen Ücretsiz İndir