2021 Yılı İçerisinde Gümüş Altından Fazla Kazandırabilir

ABONE OL
28 Mart 2021 17:40
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Global olarak uzmanlar, gümüşün 2021 yılı içerisinde altından daha fazla kazandırabileceği ile ilgili teoriler üretmeye başladı. Amerika’daki 1.9 triyon dolarlık teşvik ve yardım paketinin, ABD Başkanı Joe Biden tarafından imzalanması ile gümüş yükselişine başladı. Fiyatlar kar alıp çıkan yatırımcılar nedeni ile dalgalı seyretmeye bir süre daha devam edecek gibi görünüyor.


Yılbaşındaki perakende dalgası ile beraber ciddi hacimlere ulaşan gümüş, daha sonra bu hacmini kaybederek aşağı doğru bir hareket gerçekleştirdi. Ancak yatırımcılar gümüş almaktan hala vazgeçmiş değiller. Buda gümüşe olan ilginin hala bitmediğini gösteriyor.

Uzmanların ortak görüşü 2021 yılı için gümüş en iyi yatırım aracı olacağını yönündedir. Dünyadaki gümüş rezervlerinin de yetersiz olması gümüşü daha da değerli hale getiriyor. Fiziksel olarak da gümüş almak oldukça zor.Gümüşü bir diğer değerli kılan olay ise küresel iklim değişimidir. Amerika‘da onaylanan teşvik paketinde yer verilen maddelerden biriside iklim değişikliği ile mücadeledir. Teşvik paketinde yenilenebilir enerji ve güneş enerjisi teknolojisine büyük harcamalar görülebilir.

İşte bu yenilenebilir enerji sektöründe gümüş önemli bir bileşendir. Bu sektörün 2021 yılı içerisinde 3000 ton gümüş bileşenine ihtiyacı olabilir. Dünyadaki bütün hükümetler küresel iklim değişikliği ile mücadele için yenilenebilir enerji ve güneş enerjisine ciddi yatırımlar yapmaya devam edecek. Buda gümüşe başka bir bakış açısı getirecek.En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.